HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS PERFORMANCE, ÇİN’DE ELDE ETTİĞİ ZAFERİN ARDINDAN
FORMULA E 2019/2020 SEZONU HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

DS Performance E-TENSE teknolojisi, elektrikli yarış şampiyonasının üreticilerin katılımına açılmasından bu yana geçen dört sezonda dünya çapında önemli zaferler kazandı. Yeni nesil Gen2 otomobiller, Formula E’nin beşinci sezonu için tanıtılması ardından, şampiyonada yer alan tek Fransız üretici olan DS TECHEETAH, bu sezon da iddialı ekiplerden biri olacak.

2018/2019 sezonu 12 yarış boyunca, altı pilot ve birçok takımın ilk altı sıra için yaptığı büyük rekabete sahne oldu. Sezonun ilk yarısı tamamlanırken, DS TECHEETAH Takımlar sıralamasında zirvenin iki puan gerisinde yer alırken, geçen yılın şampiyonu Jean-Éric Vergne ise pilotlar sıralamasında üçüncü sırada bulunuyor.

Hali hazırda kullanılan 250 kW’lık E-TENSE güç aktarma sistemi, Fransa'nın Paris yakınlarında Versailles'daki DS Performance'ın merkezinde sıfırdan tasarlanırken, ekibin mühendisleri yeni nesil teknolojileri denedikleri sezon öncesi testleri ve yarışlarda çok büyük tecrübe kazandılar.

Aynı zamanda DS Performance önümüzdeki sezon için de hazırlıklarını tamamladı. “2019/2020 sezonu da bir önceki sezonla aynı regülasyonlara sahip olacak. Bu sebeple önümüzdeki sezonda da DS E-TENSE FE19 ile yarışmaya devam edeceğiz.” açıklamasını yapan DS Performance Teknik Müdürü Thomas Chevaucher, şöyle devam ediyor:

“Bunun yanı sıra teknolojinin gelişim hızını göz önüne aldığımızda, rekabetin zorluğundan bahsetmek yerine üstünlüğümüz koruyabilme adına sürdürülebilir bir şekilde ilerlememiz gerektiğini görüyoruz. Geçtiğimiz haftaları tasarım ofisimiz ve simülatör üzerinde yaptığımız geliştirme çalışmaları ile geçirdik. Elimizdeki seçenekleri test ederken, 2019/2020 sezonu Haziran ayında pistlere çıkacak olan otomobilimizin teknik özelliklerinin son aşamaya geldiğini söyleyebilirim. Çalışmaları tamamlayana dek, kullanılan materyal, motor parçaları, invertör ve güç aktarım sistemi üzerine yoğunlaşmaya devam edeceğiz.”

Yeni parçalar 2-4 Nisan tarihlerinde İspanya Tarragona yakınlarında yer alan Calafat Pisti’nde test edilirken, Jean-Éric Vergne ve André Lotterer direksiyon başında olacaklar. Yapılacak yenilikler geçtiğimiz yıl aralarında DS Performance’ın da yer aldığı Formula E üreticileri tarafından açıklanırken Calafat, Formula E tarzı sürtünme şeritlerine sahip U dönüşü virajı ve şikanların bir arada kullanılması özelliğiyle, geliştirme testi için en iyi pistlerden biri olarak öne çıkıyor.