ALLER AU CONTENU

Kurulum ve Şarj

E-TENSE OTOMOBİLİNİZİ ŞARJ EDİN

Her gün şarj edin, %100 elektrikli modda sürüşün keyfini sürün

Şarj etmek, şarj edilebilir hibrit otomobilinizin tüm potansiyelinden yararlanabilmek için büyük önem arz eder. Otomobilinizi kullanmadığınız zamanlarda, şarja takmak önemlidir. Elektrikli sürüşten tam olarak yararlanmak için şarj edilebilir hibrit otomobilinizi her gün şarj etmenizi öneririz.
Otomobiliniz nasıl şarj edilir?
Bir şarj edilebilir hibrit otomobil teslimatında sunulan çeşitli kablolar sayesinde tüm halka açık veya ev tipi şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. DS Automobiles, ihtiyaçlarınıza uygun bir DS Ev Tipi Şarj İstasyonu sunar ve kurulumunun, tesisatınızı da inceleyecek olan önerilen bir ortak tarafından gerçekleştirilmesini sağlar. Bu işlemlerin tümü sırasında DS Danışmanlarınız tüm sorularınızı yanıtlamak için hizmetinizde olacaklar.

DS EV TİPİ ŞARJ SEÇENEKLERİ

DS Wallbox, DS otomobilinizi güvenli ve en uygun şekilde şarj etmenize olanak sağlar. Ortağımız, elektrik tesisatınıza ve kullanım şeklinize en uygun DS Wallbox'ı belirlemeniz için size eksiksiz bir hizmet sunar.
DS EV TİPİ ŞARJ ÜNİTESİ

DS Wallbox, DS otomobilinizi güvenli ve en uygun şekilde şarj etmenize olanak
sağlar. Ortağımız, elektrik tesisatınıza ve kullanım şeklinize en uygun DS Wallbox'ı belirlemeniz için size eksiksiz bir hizmet sunar.

 

  • Mod 3 (Alternatif Akım)
  • 220V’da 32A = 7,4 kW
  • ŞARJ SÜRESİ : Yaklaşık 2 saatte %100 şarj seviyesi
 
GÜÇLENDİRİLMİŞ TOPRAKLI PRİZ

Özel montaj gerektiren güçlendirilmiş priz, daha fazla güç sağlayan güvenli kutu sayesinde E-TENSE otomobilinizin şarj olma hızını önemli ölçüde artırmanıza olanak sağlar. Bu şekilde güçlendirilmiş Mode 2 kablosunu kullanarak günlük menzili 4 saat içerisinde şarj edebilirsiniz.

  • Mod 2 (Alternatif Akım)
  • 220V’da 14A = 3,2 kW
  • ŞARJ SÜRESİ: 4 saatte %100 şarj seviyesi
 
STANDART TOPRAKLI PRİZ

E-TENSE Modellerimiz geleneksel topraklı prizden kolayca şarj edilebilir. Bu çözüm,10 saatten daha kısa sürede günlük menzil ihtiyacınızı karşılayacak şarj seviyesine ulaşmanıza olanak sağlar.

  • Mod 2 (Alternatif Akım)
  • 220V’da 8A = 1,8 kW
  • ŞARJ SÜRESİ: Yaklaşık 7 saatte %100 şarj seviyesi
 
Bu otomobilin, %100 elektrikli otomobile kıyasla şarj süresi daha kısadır. 7,4kW'lik DS Wall Box üzerinde Yeni DS 7 E-TENSE'in tamamen şarj olması 2 saat sürer.

İhtiyaçlarınıza uygun şarj çözümü

DS Automobiles, şarj çözümünüz için size mümkün olan en iyi hizmeti ve desteği sağlamak amacıyla evinize DS Ev Tipi Şarj İstasyonunun kurulumunu gerçekleştirmek üzere eŞarj şirketini önerir. DS Automobiles memnuniyet kriterlerini karşılayan hızlı ve kaliteli bir kurulum hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz. Elektrik tesisatınızın incelenmesinin ardından, Türkiye genelinde teknisyenlerin hizmetinizde olduğu benzersiz bir ağ sayesinde istasyonunuzun anahtar teslimi kurulumunu gerçekleştiririz.
Votre wall box installée à partir de X XXX€ Tarif pour un particulier, TVA 5,5%, crédit d'impôt de 300€ déduit. 

La DS ePro WALLBOX est une borne de recharge puissante et sûre. Installée par un professionnel, c'est la solution idéale pour recharger rapidement à domicile.

Une application dédiée vous permet de contrôler la borne, via WIFI et 4G.

Elle apporte également la gestion des accès & charges avec les badges RFID. Elle est de plus déjà compatible avec la prochaine génération de communication entre borne et véhicle.

Dört aşamada kurulum

KURULUMA KADAR PROFESYONEL DANIŞMANLIK HİZMETİ
1. SEÇİM
Bir danışman, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanan çözümü belirlemek için sizinle iletişime geçer. 
2. DOĞRULAMA
Bir teknisyen, evinizde çözümün kurulumunun yapılması için gereklilikleri analiz eder. 
3. TEKLİF
Danışmanınız, ev tipİ şarj istasyonunuzun satın alınması ve kurulumuna yönelik bir teklifi tarafınıza gönderir. 
4. KURULUM
Ev tipi şarj istasyonunuz evinize teslim edilir ve kurulumu gerçekleşir.  

ŞARJ KABLOLARI

Bir şarj edilebilir hibrit otomobil teslimatında sunulan çeşitli kablolar sayesinde tüm halka açık veya ev tipi şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. Mod 2 ve Mod 3 kabloları, saklama çantasıyla birlikte standart donanım kapsamındadır.
Geleneksel Topraklı Priz Kablosu (Mod 2)
1,8 kW'a kadar güç destekleyen bu kablo, herhangi bir geleneksel topraklı priz ile otomobilinizi şarj edebilmenizi sağlar. Otomobilin standart kapsamında sunulur. Yavaş şarj imkanı sağlamasından ötürü acil durumlar için tavsiye edilir. 
Güçlendirilmiş Topraklı Priz Kablosu (Güçlendirilmiş Mod 2)
3,2 kW'a kadar güç destekleyen bu kablo, profesyonel montaj yapılmış bir sıva üstü topraklı priz gerektirir. DS SERVICE'lerden aksesuar olarak temin edilebilir. Orta hızda şarj imkanı sağlar 
Halka Açık Şarj İstasyonu Kablosu (Tek Fazlı Mod 3)
7,4 kW'a kadar güç destekleyen bu kablo, soket tipi halka açık şarj istasyonlarında otomobilinizi şarj edebilmenizi sağlar. Otomobilin standart kapsamında sunulur. DS Wallbox, ev tipi şarj ünitesi gibi hızlı şarj imkanı sağlar. 

OTOMOBİLİNİZİN ŞARJ SÜRESİ NEDİR?

Şarj edilebilir hibrit otomobilinizin şarj süresi çeşitli faktörlere bağlıdır: şarj kablosu, şarj istasyonu, otomobilinizin batarya kapasitesi. Menzil seviyenize göre şarj sürenizi hesaplayın

Halka açık şarj

Halka açık bir şarj istasyonu bulun

NEREDE OLURSANIZ OLUN E-TENSE OTOMOBİLİNİZİ ŞARJ EDİN

Şarj edilebilir hibrit modellerimizle uyumlu şarj terminallerini bulun
ŞARJ TERMİNALLERİ NASIL ÇALIŞIR?

E-TENSE otomobilinizin iki tür enerjiyle şarj edebilirsiniz: alternatif akım (AC) veya doğru akım (DC). Halka açık ağların çoğu tarafından dağıtılan alternatif akım, bataryanızı evde veya halka açık terminalde şarj etmenize olanak tanır. Şarj süresi, DS otomobilinizin yerleşik şarj cihazının kapasitesiyle birlikte şarj kablolarının gücüne (kW) bağlıdır.

 

Genellikle otoyol servis alanlarında bulunan diğer terminaller, alternatif akımı doğru akıma dönüştürür. Uzun bir yolculuk sırasında, bataryanızı hızlı ve optimum şekilde şarj etmenize olanak tanırlar. Lütfen yalnızca %100 elektrikli otomobillerle uyumlu olduklarını unutmayın.

E-TENSE modellerimizi keşfedin

 
 

DS 9 E-TENSE

Zarafetin Gücü

Şarj Edilebilir Hibrit