ALLER AU CONTENU

SUV

SUV, her model yenilikçi tasarım ve ileri teknolojileri bünyesinde barındırır.
Dikkatleri üzerine çeken aydınlatma grubu, güven duygusu veren heybetli ve cüretkar duruş: İşte bunlar, DS’e göre sınıfının en iyisini tanımlayan özelliklerdir.
DS 7
Yeni otomobil deneyimlerini sevenler, 12 inçlik iki geniş ekran, olağanüstü gece görüşü sunan DS NIGHT VISION ve hızınızı önünüzdeki otomobile göre otomatik olarak ayarlayıp şeridinizde kalmanızı sağlayan DS DRIVE ASSIST sayesinde, DS 7'nin direksiyonunda yolculuğu farklı bir şekilde yaşama şansı buluyor.

SUV OTOMOBİLLER İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

SUV OTOMOBİLLER İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULARIMIZI KEŞFEDİN
SUV Nedir?
SUV, Sport Utility Vehicle'nin (Spor Kullanımlı Otomobil) kısaltmasıdır ve genel olarak geleneksel bir otomobile kıyasla yerden yüksekliği artırılmış bir otomobili ifade eder. Bu, heybetli görünüme sahip olmasına ve alışılmışın dışında maceralara atılabilmenize olanak verir.
Quelle est la différence entre un SUV et Crossover ?
La différence réside dans leur design mais aussi dans leur usage : le SUV est plus spacieux et peut directement concurrencer les voitures familiales telles que les monospaces. Le terme de crossover est généralement utilisé pour qualifier les véhicules aux dimensions plus restreintes, plus proches des citadines ou berlines compactes en termes d’usage.
Hangi motor seçilmeli?
DS Automobiles’in DS 7 modeli, tamamı otomatik şanzımanlı olan dizel motor ve şarj edilebilir hibrit motor seçeneklerine sahiptir. Şarj edilebilir hibrit versiyonunun avantajı, içten yanmalı ve elektrikli motorların bir arada kullanılmış olmasıdır. Bu birleşim, otomobili yalnızca yakıt açısından verimli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda daha güçlü ve esnek bir sürüş sağlar. Motor güçlerinde kendi ihtiyacınıza en uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.
Quelles motorisations pour un SUV et un Crossover ?
L’achat d’un SUV neuf requiert le choix d’une motorisation adaptée à votre utilisation.

SUV et Crossover : moteur essence et diesel
Côté motorisation thermique, il est possible d’opter pour un SUV essence (Puretech) ou diesel (BlueHDI). Un choix qui sera notamment guidé par l’utilisation que vous ferez de votre véhicule.

SUV et Crossover avec motorisation électrique
DS Automobiles propose aussi des SUV hybrides rechargeables (plug-in hybrid) qui proposent un premier pas vers l’électrification. Le croisement entre une motorisation thermique et hybride permet de proposer des modèles de SUV et crossover hybrides rechargeables avec de faibles consommations de carburant sur route et en ville.

DS Automobiles propose le SUV hybride rechargeable Nouvelle DS 7 avec la motorisation E-TENSE et Nouvelle DS 3 aussi disponible avec un moteur 100% électrique. Les deux modèles sont proposés avec boîte manuelle ou automatique selon le choix de la motorisation.