ALLER AU CONTENU

DS X E-TENSE

Rüya Otomobil
Teknoloji ve şiirin birlikteliği
Nefes kesici performanslar ortaya koymak için bir tüy kadar hafif ve bir nefes kadar sessiz bir tasarıma sahip heyecan verici ve tutkulu bir otomobil.
DS X E-TENSE ASİMETRİK TASARIMI
Aydınlık bir tanım
Karoser, darbe alması durumunda orijinal haline geri dönmesini sağlayan yeni teknolojilerden yararlanırken, ön kısımda yol koşullarına uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ızgaralar yer alır. Işık yoğunluğu (DS LIGHT VEIL ışık örtüleri aracılığıyla) ve soğutma kapasiteleri yolcuların, otomobilin ve çevrenin gereksinimlerine uygun olarak ayarlanır.
Benzersiz bir tasarım
2035 model otomobil hayali, DS Automobiles ekiplerini sürüş tarzını seçme olanağı tanıyacak şekilde iki otomobilin benzersiz kombinasyonundan doğan asimetrik bir üç kişilik otomobil yaratmaya yöneltmiştir.
Yaratıcı teknolojiler
%100 elektrikli motor, benzersiz bir tepkisellik ortaya koyar. Önde, her tekerleğin merkezine yerleştirilen motor, bu rüya gibi otomobilin trafikte 400 kW’ye kadar (540 beygir) güç üretmesini sağlar. Pistte daha ileri gitmek için, özel bir mod 1.000 kW’ye (1.360 beygir) geçiş yapmaya ve Formula E’de görev alan DS Performance teknik ekibinin tasarladığı yol bağlantılarından tam olarak faydalanmaya olanak tanır. Karbon şasi, yenilikçi özellikler taşıyan yaylar ve burulma çubukları üzerine yerleştirilmiştir. Çekiş, kavrama ve yavaşlama, yol yüzeyinden bağımsız olarak optimum performans elde etmek için fiziksel öğeler ve yazılımdan oluşan bir bütün tarafından yönetilir.
Huzurlu bir koza
Otomobilin sağ tarafında ise, ortam tamamen farklı bir havaya sahiptir. Sürücü, bir kelebek kapı ile erişilebilen kozaya girdiğinde (tek başına veya bir diğer kişiyle birlikte) yolcu halini alır. Otomobilin asimetrik tasarımı, şeffaf bir cam kapsül altında yeni hacimler ortaya koyulmasına izin vermektedir. Yolcu, havalandırma ve masaj özellikli, bir kuş kanadı biçiminde genişletilmiş koltuk üzerinde, üst kısmında tüyden bir örtü ile, duyusal bir kılıf içinde yolculuk yapar. Olağandışı bir otonom sürüş deneyimi sunar. Dokunmayla duyma da harekete geçirilir. İç mekan, dinleme zevkine adanmış, FOCAL imzasını taşıyan, sürükleyici bir akustik balondur. Ön panel, bir müzik akışı oluşturucu olarak yeniden tasarlandı: Gerçek zamanlı olarak ayarlanan ses demetleri, dinleyicinin her hareketine uyum sağlayarak dinleyiciyi takip eder.

Radikal duyguların yaratıcısı

Kokpite, dokuma karbon ve deri üst kaplamaya sahip bir kapıdan girilir. Gözler ilk olarak sürücünün vücut şekline uyum sağlayan bir spor koltuk gibi görünen piramit biçimli geniş koltuğu görür. Sürücüye dönük olarak, otomobil tutkusunun simgesel bir ögesi olan direksiyon simidi deri, ahşap ve metal malzemelerle tasarlanmıştır. İki tonlu anilin nappa deri, Milenyum mavisi ve laciverti bir araya getirir. DS’ye özgü inci dikişler, bu otomobilde de korunmuştur. Bu detaylar sürücünün kokpitte heyecanı hissetmesine yardımcı olur ve yola çıkmadan önce bile adrenalinin hissedilmesini sağlar.

Otomobilin geleceği

DS Aero Sport Lounge konsept otomobil

Yenilikçi tasarımın, benzersiz estetiğin ve en çılgın hayallerin hayat bulmuş hali olan konsept otomobiller birer sanat eseridir.

Teknik uzmanlık

DS Automobiles atölyelerinin kulislerine girin.