DS X E-TENSE RÜYA OTOMOBİL

TEKNOLOJİ VE ŞİİRİN BİRLİKTELİĞİ

Nefes kesici performanslar ortaya koymak için bir tüy kadar hafif ve bir nefes kadar sessiz bir tasarıma sahip heyecan verici ve tutkulu bir araç.

2035’te otomobilin hayal edilmesi, DS Automobiles ekiplerini sürüş tarzını seçme imkanı sağlayan iki aracın benzersiz bir kombinasyonu olan asimetrik üç kişilik bir otomobil yaratılmasını sağlamıştır. 

DS X E-TENSE ASİMETRİK BİR BİÇİME SAHİPTİR

Karoser, bir darbe durumunda yeniden oluşturulmasını sağlayan yeni teknolojilerden yararlanır. Ön kısımda yol koşullarına uyum sağlamak için tasarlanan ızgaralar yer alır. Işık yoğunluğu (DS LIGHT VEIL ışık örtüleri aracılığıyla) ve soğutma kapasiteleri yolcuların, aracın ve çevrenin gereksinimlerine uygun olarak ayarlanır.

YARATICI TEKNOLOJİLER

%100 elektrikli motor tipi, benzersiz bir tepkisellik ortaya koyulmasını sağlar. Önde, her tekerleğin merkezine yerleştirilmiştir ve bu rüya gibi araç ile sürüşte 400 kW’a kadar (540 BG) güç ortaya koyulmasını sağlar. Yolda hız artışını sağlamak için, özel bir mod 1.000 kW’a (1.360 BG) geçiş yapmaya ve Formula E’de görev alan teknik ekip, DS Performance tarafından tasarlanan olan yol bağlantılarından tam olarak faydalanmaya olanak sağlar. Karbon şasi yenilikçi özellikler taşıyan yaylar ve burulma çubukları üzerine yerleştirilmiştir. Çekiş, kavrama ve yavaşlama, yüzeyden bağımsız olarak optimum performans elde etmek için fiziksel ögeler ve yazılım ögelerden oluşan bir bütün tarafından yönetilir.

RADİKAL DUYGULARIN YARATICISI

Kokpite, dokuma karbon ve deri üst kaplamaya sahip bir kapıdan girilir. Gözler ilk olarak sürücünün vücut şekline uyum sağlayan bir spor koltuk gibi görünen piramit biçimli geniş koltuğu görür. Sürücüye dönük olarak, otomobil tutkusunun simgesel bir ögesi olan direksiyon simidi deri, ahşap ve metal malzemelerle tasarlanmıştır. İki tonlu anilin nappa deri, Milenyum mavisi ve laciverti bir araya getirir. DS’ye özgü inci dikişler, bu araçta da korunmuştur. Bu detaylar sürücünün kokpitte heyecanı hissetmesine yardımcı olur ve yola çıkmadan önce bile adrenalinin hissedilmesini sağlar.

HUZURLU BİR KOZA

Otomobilin sağ tarafında ise, ortam tamamen farklı bir havaya sahiptir. Sürücü, bir kelebek kapı ile erişilebilen kozaya girdiğinde (tek başına veya bir diğer kişiyle birlikte) yolcu halini alır. Otomobilin asimetrik tasarımı, şeffaf bir cam kapsül altında yeni hacimler ortaya koyulmasına izin vermektedir. Yolcu, havalandırma ve masaj özellikli, bir kuş kanadı biçiminde genişletilmiş koltuk üzerinde, üst kısmında tüyden bir örtü ile, duyusal bir kılıf içinde yolculuk yapar. Olağandışı bir otonom sürüş deneyimi sunar. Dokunmayla duyma da harekete geçirilir. İç mekan, dinleme zevkine adanmış, FOCAL imzasını taşıyan, sürükleyici bir akustik balondur. Ön panel, bir müzik akışı oluşturucu olarak yeniden tasarlandı: Gerçek zamanlı olarak ayarlanan ses demetleri, dinleyicinin her hareketine uyum sağlayarak dinleyiciyi takip eder.