ALLER AU CONTENU
DS X MÉTIERS D’ART

İKİNCİSİ DÜZENLENEN DS X MÉTIERS D’ART YARIŞMASI: DOKUZ SANATÇI YARIŞIYOR

27 Nisan 2023, Paris

DS DESIGN STUDIO PARIS'e entegre edilen Renkler, Malzemeler ve Kaplamalar ekseni, yaratıcılık, lüks ve teknik uzmanlık arasındaki mükemmel buluşmayı temsil ediyor. Farklı yaratıcı ufuklara sahip bir ekipten oluşan tasarımcılar, sürekli olarak en doğru çizgi, doku ve gölgeyi arıyorlar.

 

Bu yaratıcılık ve mükemmellik arayışıyla hareket eden DS Automobiles ekipleri, el sanatlarının tanıtımında uzmanlaşmış lider danışmanlık firması ve The Craft Project'in kurucu patronu Métiers Rares ile ortaklaşa en iyi Fransız sanatçılara bir yaratıcılık çağrısı yaptı.

"The Art of DS" belgeseli size bu destanı anlatıyor.

 

 

 

Özel bir DS 9 iç dekorasyonu yaratan Anne Lopez'in kazandığı ilk yarışmanın başarıyla sonuçlanmasının ardından, DS Automobiles, Fransa'da bulunan sanatçıları Yeni DS 3 E-TENSE'in ızgarasına yapılacak bir uygulamayla bir malzeme aracılığıyla ışık efektleri üzerinde çalışmaya davet ederek DS LUMEN adlı ikinci bir yarışmayı lanse etti.

 

Son derece farklı profillere sahip dokuz aday, alınan sayısız başvuru arasından bir dahili kurul tarafından seçildi. Adaylar, 7-11 Haziran tarihlerinde Paris'teki Grand Palais Ephémère'de el sanatları ve yaratıcılık üzerine iki yılda bir düzenlenen uluslararası sanat etkinliği Révélations'ta sunulacak numuneler ürettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

İKİNCİSİ DÜZENLENEN DS X MÉTIERS D’ART YARIŞMASI
DS Automobiles ekipleri ile sanat ve yaratıcılık alanlarında etkili isimlerden oluşan bir jüri üç finalist belirleyecek. Jüri ve halkın (herkese açık oylamayla) seçeceği kazanan sanatçı Eylül ayında kamuoyuna duyurulacak. DS Automobiles, Yeni DS 3 E-TENSE'in ızgara kaplamasının üretimini kazanan sanatçıya emanet edecek.
SANDRINE RAMONA – ATELIER DOUARN
MORGANE BAROGHEL CRUCQ
LINE & RAPHAËL
PAULINA OKUROWSKA
NOUE ATELIER
ANNE LEROUX MAISON PAVANE
JUSTINE DURAND
LYSE DROUAINE LUXDAWN
MICHELA ARAGNI ve LUDIVINE LOURSEL
Thierry Metroz, DS Automobıles Stil Direktörü
“DS x MÉTIERS D'ART adayları, yaratıcılıklarının mükemmelliğiyle bizi ilk yarışmada olduğu gibi yine şaşırttılar. Bir kez daha inanılmaz yetenekler keşfettik. Işığın kullanıldığı temamız, keşfedebildiğimiz kreasyonlara daha da büyülü bir boyut kazandırıyor. Jüriye katılımları, fikir alışverişlerinin zenginliği ve yoğun fikir çarpışmaları için teşekkür etmek istiyorum."

 

FAZLASINI KEŞFEDİN

Miras

1955'te tanıtılan orijinal DS'ten esinlenilerek 2014'te yaratılan DS Automobiles, cesaret ve yeniliğin sembolüdür.

Teknik bilgi birikimi

DS Automobiles, gerçek ve benzersiz bir Fransız teknik bilgi birikiminin güvencesi olan tutkulu erkekler ve kadınlarla çevrilidir.