ALLER AU CONTENU

SÜRÜŞ YARDIM TEKNOLOJİLERİ

PERFORMANS VE YENİLİK

Öncü ruh, DS Automobiles'in yenilik ve mükemmellik tutkusunu besler.

Otomobillerimiz, size güvenli bir sürüş deneyimi sağlamak için en iyi teknolojilerle donatılır.

DS GENİŞLETİLMİŞ SANAL GÖSTERGE PANELİ

DS Genişletilmiş Sanal Gösterge Paneli*, artırılmış gerçekliğe benzer üç boyutlu bir görsel deneyim sunuyor. 4 metre mesafeden 21” çapraz görüntü olarak ön camdan yansıtılan dijital veriler, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan, daha dikkatli bir şekilde yola odaklanmanızı sağlar.

 

*İlgili teknoloji DS 4'te standart olarak sunulmaktadır.

DS DRIVE ASSIST

İstenildiğinde otomobilin kontrolünün geri alınmasına imkan sağlayarak sürücüye yardımcı olan DS DRIVE ASSIST* ile otonom sürüşlere bir adım daha yaklaşın. Bu yenilikçi donanım, hızı ve öndeki otomobile mesafeyi ayarlar, direksiyona etki ederek otomobilinizi sürücünün seçimine göre yolda uygun bir şekilde konumlandırır. Sürüş esnasında, size emniyet ve rahatlığı sağlamak için hız ve şeritte konumlandırmayı kontrol eder.

 

*İlgili teknoloji DS 7'de opsiyonel DS 9'da standart olarak sunulmaktadır.

DS NIGHT VISION

Otomobilinizin ızgarasına yerleştirilen kızılötesi kamera, 200 metreye kadar uzaktaki yayaları ve hayvanları algılıyor ve tehlikeleri önceden tahmin edip sakince tepki vermenizi sağlamak için bunları dijital gösterge panelinde görüntülüyor. DS NIGHT VISION*, gecenin ortasında bile huzurlu bir sürüş sağlayan gerçek bir güvenlik kazanımıdır.

 

*İlgili teknoloji DS 7 ve DS 9'da opsiyonel olarak sunulmaktadır.

DS ACTIVE LED VISION

Ana LED far ve üç adet hareketli modülü sayesinde, DS ACTIVE LED VISION*, her sürüş koşuluna özel çeşitli aydınlatma programları sunuyor. Modüller aydınlatma açısı, yoğunluğu ve ışık menzilini gerçek zamanlı olarak sürüş koşullarına (hava durumu, parlaklık) göre ayarlamak üzere eş zamanlı olarak ayarlar. Şehir içi, şehirler arası ya da otoyol sürüşü fark etmeksizin, aydınlatma size yüksek çözünürlüklü bir görüş garanti eder.

 

*İlgili teknoloji DS 9'da standart olarak sunulmaktadır.

DS DRIVER ATTENTION MONITORING

Daha güvenli yolculuklar sunmak için, mühendislerimiz herhangi bir dikkat kaybını tespit eden tescilli bir teknoloji geliştirdiler. Sürücü yorgunluğunun veya dikkatinin dağılmasının en ufak bir belirtisinde, DS DRIVER ATTENTION MONITORING* sistemi otomatik olarak sesli bir sinyal gönderiyor ve orta ekranda bir uyarı görünüyor. Bu uyarı sistemi gece olduğu gibi gündüz de güvenliğiniz için devrede.

 

*İlgili teknoloji DS 7'de opsiyonel DS 9'da standart olarak sunulmaktadır.

DS IRIS SYSTEM & DS SMART TOUCH

DS IRIS SYSTEM*, sezgisel, ergonomik ve tamamen kişiselleştirilebilir yeni bilgi sistemimizdir. Dokunmatik arayüz kullanarak sistem istediğinizi, istediğiniz zaman yapma imkanı sunar.

 

DS SMART TOUCH** sayesinde gözlerinizi yoldan ayırmadan favorilerinize kaydettiğiniz 6 kısayoldan birini (varış noktası, iletişim, radyo, havalandırma, vb.) tek bir hareketle etkinleştirin. İdeal şekilde elinizin altında bulunan bu dokunmatik ekran, hareketleriniz ile uyum içerisinde olup yakınlaştırma, uzaklaştırma ve hatta yazma gibi hareketleri tanır.

 

*İlgili teknoloji DS 4 ve DS 7'de standart olarak sunulmaktadır.
**İlgili teknoloji DS 4'te standart olarak sunulmaktadır.

FAZLASINI KEŞFEDİN
E-TENSE TEKNOLOJİSİ
DS Automobiles’in elektrikli dönüşüm yaklaşımını keşfedin.
KONFOR SUNAN TEKNOLOJİLER
Yolları gerçek birer seyahate dönüştürmek için.