HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS TECHEETAH, 2019/2020 ABB FIA FORMULA E Şampiyonası İçin DS E-TENSE FE20'yi Tanıttı

ABB FIA Formula E şampiyonu DS TECHEETAH altıncı sezondaki yarış otomobilini tanıttı.

 

DS TECHEETAH 2019/2020 sezonu için yarış otomobilini yeniledi. Siyah-altın renklerine sahip otomobil farklı noktalarda yapılan yeni renk uygulamaları ve tasarımda yapılan iyileştirmeler sayesinde daha sportif bir tasarımla dikkat çekiyor.

Şampiyonluk kazanan teknoloji iki defne çelengi ile taçlandırılırken iki kere Formula E şampiyonu olan deneyimli pilot Jean-Éric Vergne'in otomobili iki pilotlar klasmanı şampiyonluğunun simgesi olarak iki adet altın yıldızla süsleniyor. DS Automobiles bünyesindeki DS Design Studio tarafından tasarlanan yeni desenler ile DS E-TENSE FE20 eskisinden çok daha cesur ve performanslı bir ruh yansıtıyor.

 

DS E-TENSE FE20 teknik açıdan çifte şampiyonluk kazanmış olan DS E-TENSE FE19’un üstün niteliklerini temel alan daha gelişmiş bir versiyon.

 

DS Performance Direktörü Xavier Mestelan Pinon yapmış olduğu değerlendirmede: “Ekip, otomobilin potansiyelini daha da geliştirmek için, her iki şampiyonluğu kazanmamızı sağlayan deneyimi kullandı. Mühendislerimiz otomobili tamamen yeniden geliştirmek yerine, var olan ve zaferler kazanmış olan konseptimizi daha da geliştirmek üzere bileşenlerin büyük bölümünü optimize etti. Motor, inverter ve güç aktarma sistemleri gelişti, ancak hepsi bu kadar değil. Sistemlerin kalbinde çok daha fazlası söz konusu. Tüm bu iddialı araştırma ve geliştirme çalışmaları, pilotlarımıza 22 Kasım’da Riyad’da başlayacak olan yeni sezonda her iki unvanı da kazanma ve hızlı bir sezon geçirecek bir otomobil sunmayı amaçlıyor.”

DS TECHEETAH CCO’su Keith Smout ise değerlendirmesinde: “DS E-TENSE FE20 şampiyonluk kazanan otomobilimizin bir tasarım evrimi. Geçmişimize sadık kalmak adına efsanevi siyah-altın renklerimizi korumaya devam ettik. Aynı zamanda yeni şampiyonluklar kazanarak geçmişimizi onurlandırmak da istiyoruz. Yakından bakarsanız desenin çita kafası logosundan yapıldığını görürsünüz. Bu aynı zamanda, “The Big Cat Sanctuary” organizasyonunun çitaları ve diğer büyük kedileri kurtarma noktasındaki mücadelesini destekleme konusundaki çabalarımızı gösteriyor.”