ALLER AU CONTENU
DS 7 E-TENSE

DS 7

Zarafeti takip et

 

4 tekerlekten çekişte 360 BG'ne kadar

SİSTEM GÜCÜ

80 km'ye kadar

TAM ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ MENZİLİ


(DS 7 E-TENSE 225 WLTP¹ şehir içi döngüde 80 km ve birleşik karma döngüde 64 km)

Yaklaşık 2 saat

%100 ŞARJ

(Ev tipi ya da halka açık şarj istasyonlarında)

GÜÇ

130 BG

BOYUTLAR

Uzunluk: 4,59 metre

Genişlik: 1,90 metre

Yükseklik: 1,63 metre

TÜKETİM / EMİSYONLAR

(WLTP KARMA DÖNGÜ)

5,6 litre / 100 km

146 g/km CO₂

Karizmatik ve Dinamik
Güçlü Tasarım

Bu modern SUV, sürüş keyfini yeniden keşfetmenizi sağlamak için teknolojik mükemmelliği ve olağanüstü konforu bir araya getiriyor. DS 7, iç mekanda sunduğu gelişmiş teknolojiler ve ayrıntılara gösterilen özenle, seyahat sanatına ve Fransız bilgi birikimine saygı duruşu olarak boy gösteriyor.

 

 

DIŞ TASARIM

DIŞ TASARIM

Büyüleyici ışık imzası
DS PIXEL LED VISION 3.0 ve DS LIGHT VEIL ile zenginleşen DS 7'nin ışık imzası, keskin ve unutulmaz bir görünüm kazandırıyor. Son derece teknolojik yeni farlarımız, ön tasarımın zarafetini pekiştiriyor.
Kaslı ve zarif çizgiler
DS 7, rafine tasarımı ve keskin hatlarıyla dinamizm ve zarafeti mükemmel bir şekilde birleştiren benzersiz oranlar sunuyor. 
Heykelsi arka aydınlatma grubu
Balık sırtı deseniyle sunulan full LED arka aydınlatma grubu, DS 7'nin ışık imzasını vurgulayarak, otomobilin tanınabilirliğini ön plana çıkarıyor. 

DIŞ TASARIM

İç Tasarım
Seçkin teknik uzmanlık konforunuzun hizmetinde

Geniş iç hacmin ve kişiye özel iç tasarımın keyfini çıkarın. Malzemelerimizin asilliği, ayrıntılara gösterilen özen ve sahip olduğu ileri teknolojileri, tüm yolculuklarınızda birinci sınıf konfora katkıda bulunuyor.

 

Drapeli Nappa deri iç tasarımlar
Her ayrıntısında zarafeti tadacağınız DS 7'nin iç tasarımı, seçkin malzemeler ve İnci Grisi veya Bazalt Siyahı drapeli Nappa deri gibi üst düzey malzemelerle donatıldı. Kendinizi Fransız bilgi birikiminin saf zanaatkarlık geleneğinde tasarlanan bu görkemli evrene ve asil malzemelerin dokunuşuna bırakın. 
"Saat Kayışı" dokunuşu
Döşemecilerimiz DS 7'nin iç tasarımını değerli bir tam işlemeli deri olan Nappa deri ile yücelttiler. Özel saat kayışı tasarımı, DS Automobiles ile Fransız lüks bilgi birikimi arasındaki derin bağı zarafetle vurguluyor. 
"İnci Dikişi" süs dikişleri
Derilerimizin dikişleri üzerinde hayat bulan son derece sofistike bir detay olan inci şeklindeki motif, doğrudan döşeme zanaatkarlarımızın hayallerinden doğdu. Zarif ve narin görünümü ile bu lüks moda dokunuşu, DS Automobiles'in eşsiz bir imzasıdır. 
B.R.M R180 saat
B.R.M Chronographes ile iş birliği içinde tasarlanan B.R.M R180 saat, otomobil çalıştırıldığında gösterge panelindeki kutusundan görkemli bir şekilde ortaya çıkıyor. Kendinden ayarlı kollarıyla teknolojiyi ve zarif tasarımı bir araya getiriyor. 
Deri kaplı direksiyon simidi
Sürüş konforunuzu artırın ve DS 7'nin direksiyonunu kaplayan derinin yumuşaklığını hissedin. Özenle kaplanmış bu zarif deri, yolcu bölmesine prestijli bir tasarım kazandıran krom süslemelerle zenginleştirilmiştir. 
"Clous de Paris" giyoş motifi
Zanaatkarlarımız, DS 7 siparişlerini süslemek için “Clous de Paris” giyoş motifiyle lüks saat tasarımcılarından ilham aldı. Teknik olduğu kadar sanatsal da olan bu motif, incelikle kesişen piramit başlı küçük çivileri temsil ediyor. 
TEKNOLOJİK
En güncel teknolojiler hizmetinizde
DS 7'yi Keşfedin

Kendinize uygun DS 7'yi seçmenizde size eşlik ediyoruz.

 

 

DS 7
 • B.R.M 180 Analog saat
 • DS PIXEL LED VISION 3.0, Adaptif Led Farlar
 • Panoramik açılır cam tavan
 • Isıtmalı, masajlı ve havalandırmalı ön koltuklar
 • Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
 • 19'' EDINBURGH alaşım jantlar
DS 7 E-TENSE 4x4 360
 • Dört tekerlekten çekişli 360 BG şarj edilebilir hibrit güç ünitesi
 • DS PIXEL LED VISION 3.0, Adaptif Led Farlar
 • DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
 • Isıtmalı, masajlı ve havalandırmalı ön koltuklar
 • Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
 • 21'' BROOKLYN alaşım jantlar
DS 7 PERFORMANCE LINE
 • Parlak siyah dış tasarım detayları
 • Alcantara® iç mekan
 • DS PIXEL LED VISION 3.0, Adaptif Led Farlar
 • Isıtmalı, masajlı ve havalandırmalı ön koltuklar
 • Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
 • 19'' SILVERSTONE alaşım jantlar
DS 7 ESPRIT DE VOYAGE
 • Benzersiz İnci Grisi Deri Döşeme 
 • 19'' OYAMA Alaşım Jantlar 
 • DS PIXEL LED VISION 3.0, Adaptif Led Farlar
 • Esprit deVoyage İmzalı Detaylar
 • Isıtmalı, Masajlı ve Havalandırmalı Ön Koltuklar
TEKNOLOJİ
Ekiplerimiz tarafından geliştirilen yenilikçi sürüş yardım teknolojileri sayesinde konforlu ve güvenli bir sürüşün keyfini çıkarın. Verimlilik ve yenilikçilik sizin ve yolcularınızın güvenliğinin hizmetinde.

DS PIXEL LED VISION 3.0

Güvenliğinize hizmet eden DS PIXEL LED VISION 3.0 akıllı farlar, aydınlatmayı dış koşullara (şehir, kırsal, hava, vb.) göre ayarlayarak bulunduğunuz ortama uyum sağlıyor ve virajlarda doğrudan aydınlatma sayesinde görüşü iyileştiriyor.

 

PIXEL işlevi sayesinde önünüzdeki veya karşıdan gelen otomobilin gözünü kamaştırmadan uzun farda kalabilirsiniz.

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
Bu akıllı süspansiyon sistemi, kusurları ortadan kaldırmak için yolun her kusurunu önceden algılar. Sistem, ön camın üstünde konumlandırılmış kameradan ve çok sayıda sensörden yararlanarak verileri gerçek zamanlı olarak bir bilgisayara iletir ve o da süspansiyonların sıkılığını veya esnekliğini ayarlamak ve en yüksek konforu sağlamak için tekerleklerin her birinde bağımsız olarak aktif hale gelir.
DS NIGHT VISION
DS 7'nin ızgarasına yerleştirilen kızılötesi kamera, 100 metreye kadar yol üzerinde bulunan yayaları, bisikletçileri ve hayvanları algılıyor. Bu sistem tehlikeleri önceden tahmin edip sakince tepki vermenizi sağlayan gecenin ortasında bile huzurlu bir sürüş sağlayan gerçek bir güvenlik kazanımıdır.
DS DRIVER ATTENTION MONITORING
Daha güvenli yolculuklar sunmak için, mühendislerimiz herhangi bir dikkat kaybını tespit eden tescilli bir teknoloji geliştirdiler. Sürücü yorgunluğunun veya dikkatinin dağılmasının en ufak bir belirtisinde, DS DRIVER ATTENTION MONITORING sistemi otomatik olarak sesli bir sinyal gönderiyor ve orta ekranda bir uyarı görünüyor. Bu uyarı sistemi gece olduğu gibi gündüz de güvenliğiniz için devrede.
DS DRIVE ASSIST
İstenildiğinde otomobilin kontrolünün geri alınmasına imkan sağlayarak sürücüye yardımcı olan DS DRIVE ASSIST ile otonom sürüşlere bir adım daha yaklaşın. Bu yenilikçi donanım, hızı ve öndeki otomobile mesafeyi ayarlar, direksiyona etki ederek DS 7’yi sürücünün seçimine göre yolda uygun bir şekilde konumlandırır. Sürüş esnasında, size emniyet ve rahatlığı sağlamak için hız ve şeritte konumlandırmayı kontrol eder.
360 VISION
DS 7, geniş 12” dokunmatik ekranında görüntülerin optimum şekilde kopyalanmasını sağlayan yeni nesil yeni ön ve arka dijital kameralardan yararlanıyor. 360 Vision, düşük hızlı manevralar sırasında sürücünün otomobilin çevresinde bulunan tüm nesneleri görebilmesini sağlayan yardımcı bir sistemdir. Sistem, otomobilin ve çevresinin "üstten" görünümünü gösteriyor; otomobil hareket ettikçe görünüm güncelleniyor.
E-TENSE
E-TENSE ile dinamik dinginlik
360 beygir gücüne kadar çıkan şarj edilebilir hibrit motorlar ve 4 tekerlekten çekişle, DS 7, konfor ve verimliliği bir arada sunarken keyifli bir sürüş sağlar.
E-TENSE 4x4 360 güç ünitesi
Yüksek performanslı şarj edilebilir hibrit
Teknik uzmanlık

Formula E'deki çifte şampiyonluğumuzdan güç alan DS PERFORMANCE mühendisleri, frenleme sırasında enerji geri kazanımı gibi motor sporlarından gelen teknolojileri DS 7'nin E-TENSE güç ünitesine dahil etti.

 

E-TENSE 4x4 360 güç ünitesine sahip DS 7, DS PERFORMANCE uzmanlarının bilgi birikimi sayesinde geliştirilmiş özel bir aktarma organı ve süspansiyondan yararlanıyor.

 

 

Yüksek performans

SPOR modu etkinleştirildiğinde, iki elektrik motorunun ve benzinli motorun birleşik gücü, DS 7'ye inanılmaz bir güç kazandırarak 360 beygir güce ve 520 Nm torka ulaşırken mükemmel sürüş esnekliği sağlıyor.

 

 

DS 7 E-TENSE 4x4 360
 • Dört tekerlekten çekişli 360 BG şarj edilebilir hibrit güç ünitesi
 • Saat kayışı desenli Nappa deri koltuklar
 • 21'' BROOKLYN alaşım jantlar
E-TENSE teknolojisi
Tamamen özgür sürüşün keyfini çıkarın
Fren enerjisi geri kazanımı
Formula E'den ilham alınan ve burada test edilen fren enerjisi geri kazanımı sistemini oldukça geliştirdik. Örneğin motor freni etkisi sayesinde hareket enerjinizi yavaşlama esnasında elektrik enerjisine dönüştürebilir, bu sayede otomobilinizin bataryasını sürüş esnasında doldurabilirsiniz. Frenleme esnasında sağlanan enerji geri kazanımı sayesinde otomobilinizin tam elektrikli sürüş menzilini %20'ye kadar artırabilirsiniz. Bu özellik, vites koluna yapılacak ufak bir dokunuş ile devreye alınabiliyor.
Sürüş modları

E-TENSE modellerimizde birden çok sürüş modu vardır:

 

Böylece E-TENSE 4x4 hibrit modellerimiz ile bir damla benzin tüketmeden şehir içinde 81 km'ye kadar 100% elektrikli seyahat ederek, otomobil içinde dinamik dinginlik hissinin keyfini çıkarın.

 

HYBRID modu, belirli zamanlarda elektrikli, diğer zamanlarda içten yanmalı motorla sürüş yapmanızı sağlar. Hem şehir içinde hem de otoyolda kullanarak, elektrik enerjisinden optimum şekilde yararlanabilirsiniz.

 

DS 7 E-TENSE'in performans potansiyelini ortaya çıkarmak için SPORT modunu etkinleştirin. İçten yanmalı motor, elektrik enerjisi yardımıyla tüm gücünü size iletirerek sürüş dinamizmini zirvede yaşayın.

 

E-TENSE 4x4 300 ve E-TENSE 4x4 360 versiyonlarında bulunan 4x4 veya 4WD modu, otoyolda veya zorlu arazide çekişi iyileştiriyor. İçten yanmalı motorun ve elektrik güç ünitelerinin gücü otomobilin dört tekerleğine eşit olarak iletilerek ıslak, çamurlu, karlı veya virajlı yollarda yol tutuşunu iyileştiriliyor.

e-SAVE özelliği
E-SAVE özelliği, seçilen bir kullanım menzili için daha sonra kullanmak üzere bataryalarda elektrik enerjisi saklanmasını sağlar. Bu mod yalnızca "çevre dostu" otomobillere ayrılmış, kısıtlanmış bir trafik bölgesinde yolculuk yaparken son derece kullanışlıdır.
E-TENSE şarj edilebilir hibritin avantajları
Emisyon ve tüketim
225 beygir gücünden dört tekerlekten çekişli 300 ve 360 beygir gücüne kadar üç motor seçeneği ile mevcut olan E-TENSE modellerimizin emisyon değeri 40g CO₂ / km'ye kadardır.
Dinamik dinginlik
Tam elektrikli sürüş modunda kabindeki sessizliğin keyfini çıkarın. Bu dinginlik hissi, E-TENSE versiyonlarında standart olarak sunulan ses ve ısı izolasyonlu camlar ile kuvvetlendirilir.
İKİ ADET DÖRT TEKERLEKTEN ÇEKİŞ VERSİYONU
DS 7, e-EAT8 otomatik şanzımanla donatılan E-TENSE 4x4 300 ve E-TENSE 4x4 360 seçenekleriyle size olağanüstü bir sürüş performansı sunuyor
Tam elektrikli sürüş modunda menziliniz
Gerçek menzilinizi öğrenmek için aşağıdaki ayarları yapın.
Kişiye özel kurulumdan faydalanın
Bir şarj edilebilir hibrit otomobil teslimatında sunulan çeşitli kablolar sayesinde tüm halka açık veya ev tipi şarj istasyonlarını kullanabilirsiniz. DS Automobiles, ihtiyaçlarınıza uygun bir DS Ev Tipi Şarj İstasyonu sunar ve kurulumunun, tesisatınızı da inceleyecek olan önerilen bir ortak tarafından gerçekleştirilmesini sağlar. Bu işlemlerin tümü sırasında DS Danışmanlarınız tüm sorularınızı yanıtlamak için hizmetinizde olacaklar.
MyDS Uygulaması

Informations sur l'autonomie

Avec l'application smartphone MyDS, découvrez en temps réel l'état de la charge ou l'autonomie estimée restante. Lorsque votre véhicule est branché, la vitesse et la durée prévisionnelle de charge sont également mentionnées.

Charge à distance

Avec le contrôle de la charge à distance, utilisez l'application MyDS pour lancer une charge ou passer en charge programmée. Cette fonction vous permet de recharger lors de créneaux horaires plus avantageux.

Chauffage et climatisation à distance

Le paramétrage du pré-conditionnement thermique de l'habitacle vous permet de programmer le chauffage ou la climatisation de votre voiture. Pensée pour votre confort, cette fonction permet également de préserver l’autonomie de votre batterie si le véhicule est en charge.

Découvrez Nouvelle DS 7 en vidéo

24 SAAT TEST SÜRÜŞÜ

Paris imzalı uzmanlık, inovasyon ve karizmatik bir tasarıma sahip olan DS 7'yi incelemeniz için sizi DS STORE'larımıza davet etmekten mutluluk duyarız.

 

Aşağıdaki butona tıklayarak, 24 saat test sürüşü talebinizi İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya, Bursa ve Gaziantep'deki DS STORE'larımıza iletebilirsiniz

Güncel teklifler

DS 7

Takas desteği* avantajıyla

 

 

*Takas desteği uygulama esasları için size en yakın DS STORE'a danışınız

 

 

Güncel teklifler

DS 7 E-TENSE

Takas desteği* ya da %0 faiz** avantajıyla

 

 

*Takas desteği uygulama esasları için size en yakın DS STORE'a danışınız

 

**Kredi kampanyası tüzel kişiler için geçerlidir.

 

 

DS 7'yi video ile keşfedin

 

*Videoda bahsedilen bazı özellikler Türkiye’de satışa sunulan model ile farklılıklar gösterebilir.

DS 7'yi kendi ortamınızda keşfedin

KİŞİYE ÖZEL HİZMETLER
ONLY YOU
Kişiye özel hizmet programımızı keşfedin
BAKIM, YARDIM VE GARANTİ KOŞULLARI
DS Servis tekliflerimizle otomobilinizi huzurla sürün.

Yasal uyarılar

 

¹Gösterilen yakıt tüketimi, CO₂ emisyonları ve menzil değerleri, 1 Eylül 2018'den itibaren yeni araçlar için onaylanmış olan WLTP test prosedürüne uygundur. Bu WLTP prosedürü, daha önce kullanılan test prosedürü olan Yeni Avrupa Sürüş Döngüsünün (NEDC) yerini almıştır. Test koşullarının daha gerçekçi olması nedeniyle, WLTP prosedürüne göre ölçülen yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonları birçok durumda NEDC prosedürüne göre ölçülenlerden daha yüksektir. Yakıt tüketimi, CO₂ emisyonları ve menzil değerleri, gerçek kullanım koşullarının yanı sıra şarj sıklığı, sürüş tarzı, hız, özel donanımlar, tercih edilen opsiyonlar, lastik türleri, dış ortam sıcaklığı ve araç içindeki termal konfor gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için satış noktanızla iletişime geçin.