DS 7 CROSSBACK E-TENSE

Şarj edilebilir hibrit

 

TAM ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ MENZİLİ

68 km'ye kadar

(NEDC karma koşullar çevrimi)

ŞARJ ETME

1 saat 45 dakikada %100 şarj

(ev tipi ya da halka açık şarj istasyonlarında)

MOTOR GÜCÜ

300 BG

E-TENSE teknolojisi

TEKNOLOJİLERİMİZLE LİMİTLERİ ZORLAYIN

Fren Enerjisi Geri Kazanımı

E-SAVE özelliği

Sürüş modları

Bataryayı şarj etmek için fren yapmanız yeterliDAHA FAZLA BİLGİ
Fren Enerjisi Geri Kazanımı
Daha sonrası için elektrik depolayınDAHA FAZLA BİLGİ
E-SAVE özelliği
Size en uygun sürüş modunu seçebilirsinizDAHA FAZLA BİLGİ
Sürüş modları

E-TENSE ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİTİN FAYDALARI

Sessizlik ve sürüş konforu

Tam elektrikli sürüş modunda ya da ilk hareketiniz sırasında kabindeki sessizliğin keyfini çıkarın. Bu dinginlik hissi, E-TENSE versiyonlarında standart olarak sunulan ses ve ısı izolasyonu camlar ile kuvvetlendirilir.

Tamamen özgür sürüşün keyfini çıkarın

Şarj edilebilir hibrit bir otomobil kullanmak, "çevre dostu" otomobillere ayrılmış, kısıtlanmış bir trafik bölgesinde yolculuk yaparken olduğu kadar şarj molasına gerek bırakmayan uzun yolculukları da rahatça tamamlamak demektir. Olası kısıtlamalara sahip bir bölgede otomobil elektrikli sürüş yaptığını ön camın üst kısmından görülebilen mavi renkli bir ışık ile ifade eder.

Emisyonlar ve tüketim

E-TENSE şarj edilebilir hibrit güç ünitelerimiz emisyonlar ve tüketim anlamında çıta yüksekliği belirler: 30g/km CO₂ emisyonu ve 1,6 lt/100 km yakıt tüketimi.

Bagaj ve oturma kapasitesi

Mühendislerimizin zekice geliştirdiği mimari, otomobilin batarya ve ek bileşenlerine rağmen bagajın hacmi ve kullanışlılığını koruyabilmesini sağladı. 555 ila 628 litre hacim ile E-TENSE otomobillerimiz bagaj hacminde çıta yüksekliğini belirliyor.

E-TENSE Özel Hizmetler

Günlük hayatınızı kolaylaştırmak için DS Automobiles'in sağladığı çeşitli hizmetlerden yararlanın: şarj terminallerini bulun ve şarj işlemini veya bir ev şarj terminalinin kurulumunu doğrudan akıllı telefonunuz veya aracınız üzerinden planlayın.

4 tekerlekten çekişli versiyon

Ön aksta 110, arka aksta 113 BG'ne sahip iki elektrik motorunun katkısıyla E-TENSE 4x4 300 güç ünitesi, 300 BG'ne kadar sistem gücü sunar.

TEK BEDENDE İKİ RUH

TEK BEDENDE İKİ RUH

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 12 ay %0,49 faizli kredi avantajıyla

 

 

KEYİF VE KONFOR

DS 7 CROSSBACK'in kullanışlılığından ödün vermez iken E-TENSE şarj edilebilir hibrit güç ünitelerimiz güçlü ve verimlidir. Elektrikli ve benzinli güç ünitelerinin birleşimi güç ve esneklik sağlar. 

E-TENSE TEKNOLOJİK & SOFİSTİKE TASARIM

E-TENSE 4x4 hibrit modelimiz, DS 7 CROSSBACK'in ruhunu ve kimliğini korurken, modern ve yüksek performanslı olmasını sağlayan birçok tasarım özelliği sayesinde şık bir şekilde öne çıkar.

ÖZGÜRLÜK Menzil ve şarj

Tam elektrikli sürüş modunu seçin

Şarj edilebilir hibrit bir otomobilin tüm potansiyelinden yararlanabilmek için şarj etmek büyük önem arz eder. Şarj edildiğinde NEDC karma koşullar çevrimine göre 68 km tamamen elektrikli sürüş sunabilen E-TENSE 4x4 300, günlük ev-iş arası yolculuklarını çok kişi için elektrik ile tamamlama imkanı sunar.

DS 7 CROSSBACK

Hız

Seyir hızı, şarj edilebilir hibrit otomobilinizin menzilini en çok etkileyen faktördür. Düşük hızdaki seyirlerde elektrik modunu seçin. Menzili korumak için otoyollarda makul hızlarda seyir yapmak önemlidir.

Sürüş tarzı ve sürüş yapılan coğrafya

Sürüş tarzı ve coğrafya, şarj edilebilir hibrit otomobilinizin menzilini etkiler. Fren enerjisi geri kazanımının (rejeneratif frenleme) etkin kullanımı ve yumuşak bir sürüş, enerji (yakıt veya elektrik) tüketiminde %15'e kadar tasarruf sağlayabilir.

Termal konfor ve ısıtma

Yüksek sıcaklık veya dondurucu soğuk, bataryaların kimyasal reaksiyonlarını etkiler. Isıtmaya bağlı olarak menzil,ilkbahar ve kış arasında %35'e kadar değişebilir. Otomobilinizi programlayarak önceden iklimlendirmek, kış ve yaz aylarında elektrikli sürüş menzilinizi artırmanın en etkili yollarından biridir.

Tam elektrikli sürüş modunda menziliniz

Gerçekçi menzilinizi öğrenmek için aşağıdaki ayarları yapın

ŞARJ SÜRESİ

Menzil seviyenize göre şarj sürenizi hesaplayın.

DS 7 CROSSBACK'inizi nerede olursa olsun şarj edin

ŞARJA TAKTIĞINIZDA BULUNAN VE BİTİRİRKEN ELDE ETMEK İSTEDİĞİNİZ BATARYA DOLULUK SEVİYELERİNİ BELİRTİNİZ

Deneyiminizi genişletin

Deneyiminizi genişletin

ONLY YOU, sizin için tasarlanmış, ihtiyaçlarınız ve beklentilerinize yanıt vermek isteyen bir hizmet koleksiyonu sunar. Size rahatlık, yolculuğun tamamlanması, zaman kazandıran, özel DS deneyiminin ayrıcalıklarından yararlandıran hizmetleri keşfedin.

KİŞİYE ÖZEL HİZMETLER

SATIŞ NOKTASI BULUN

¹ Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerleri, yeni düzenleme olan Dünya Uyumlulaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü WLTP'ye (AB 2017/948 Regülasyonu) göre belirlenmiştir ve elde edilen değerler, diğer araçlar ile kıyaslanabilirliği sağlamak bakımından, NEDC’ye çevrilmiştir. Güncel bilgi için lütfen satış noktanıza başvurunuz. Değerler, özellikle kullanım ve sürüş koşullarında, ekipmanda veya seçeneklerde dikkate alınmaz ve lastiklerin biçimine bağlı olarak değişebilir. Resmi yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerleri hakkında daha fazla bilgiyi satış noktalarından temin edebilirsiniz.