ALLER AU CONTENU

DS 4 Modelini Yakından Tanıyın

DS 4 EĞİTİCİ VİDEOLAR VE KULLANIM KILAVUZLARI
DS 4
DS 4 otomobilinizin avantajlarını keşfetmenize yardımcı olacak eğitici videolar ve teknoloji tanıtım videolar serimizi keşfedin.
KULLANIM KILAVUZLARI

DS 4 kullanım kılavuzuna online erişin.

Kullanım kılavuzuna MyDS uygulamasından da erişebilirsiniz.

Eğitici Videolar
Tüm DS 4 versiyonlarımıza ilişkin eğitim videolarımızı keşfedin.
 
DS GENİŞLETİLMİŞ SANAL GÖSTERGE PANELİ

Bu video aracılığıyla, tüm dijital verileri DS 4'ünüzün ön camına yansıtan yeni nesil Genişletilmiş Sanal Gösterge Paneli teknolojisinin nasıl çalıştığını keşfedin. İşleyişle ilgili tüm bilgileri öğrenin:

 

 • Teknolojinin etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması
 • Ekran yüksekliğinin ve parlaklığının ayarlanması
 • Tüm bilgilerin doğrudan görüş alanınızda görüntülenmesi
DS IRIS SYSTEM

Bu açıklayıcı videoda, yenilikçi ve sezgisel bilgi-eğlence sistemimizin tüm özelliklerini anlatıyoruz. İşleyişle ilgili tüm bilgileri öğrenin:

 

 • Profil oluşturma ve yönetme
 • Akıllı telefonunuzu Bluetooth veya Android Auto veya Apple Carplay ile bağlama
 • Navigasyon sistemini kullanma
DS SMART TOUCH

Bu eğitim videosu, doğrudan DS 4 otomobilinizin orta konsolundan erişilebilen DS SMART TOUCH dokunmatik ekranı nasıl kullanılacağını açıklar. Tüm işlevleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi açıklıyoruz:

 

 • 6 ana kısayoldan birini etkinleştirme ve özelleştirme (varış noktası, kişiler, radyo, vb.)
 • Yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlevlerini kullanma
 • El yazısı tanıma özelliğini kullanma
MERKEZİ DOKUNMATİK EKRAN KULLANIMI

Bu eğitim videosu ile otomobil içi bilgi-eğlence sistemini kullanımınızı optimize edin:

 

 • Yalnızca birkaç hareketle ekranlar arasında nasıl gezineceğinizi veya orta dokunmatik ekran widget'larını nasıl etkinleştireceğinizi öğrenin
 • En sık kullandığınız sürüş özelliklerine kolayca erişerek etkinleştirin veya özelleştirin
 • Bir LED'in veya uyarının anlamını anlamak için kullanıcı yardımını hızla açın
EKRANLARIN KİŞİSELLEŞTİRİLMESİ

Bu eğitim videosu, DS 4 otomobilinizin ekranlarını nasıl kişiselleştireceğinizi birkaç adımda açıklar:

 

 • 10" multimedya ekranı
 • Sürücü ekranları (DS GENİŞLETİLMİŞ SANAL GÖSTERGE PANELİ ve dijital gösterge paneli)
DS DRIVE ASSIST

Bu açıklayıcı video ile DS DRIVE ASSIST sisteminin farklı özelliklerini nasıl kullanacağınızı keşfedin:

 

 • Stop & Go işlevli uyarlamalı hız sabitleme sistemi
 • Şerit koruma fonksiyonu
MISE À JOUR DU SYSTÈME

Dans cette vidéo explicative, découvrez comment lancer l’installation des mises à jour de votre DS 4 directement via l‘écran central 10"" du véhicule. Grâce à cela :

 

 • Obtenez les dernières versions de vos applications
 • Ne manquez jamais un nouveau service disponible
TANITIM VİDEOLARI
DS 4 donanımında yer alan teknolojileri tanıtım videolarını keşfedin.
 
DS MATRIX LED VISION
DS 4'ün gerçek birer "ışın kılıcı" olan gündüz farlarıyla birleşen dikkat çekici DS MATRIX LED VISION farları, 150 LED'lik bir bütün oluşturur ve ona yenilikçi olduğu kadar büyüleyici, çarpıcı ve keskin bir görünüm kazandırır.
DS AIR
Kontrol paneline mükemmel şekilde entegre edilen görünmez DS AIR havalandırma sistemi, benzersiz şekilde hem gizli hem de verimlidir. Kompakt yapısı sayesinde ön panelin tasarımına akıcılık ve saflık kazandırır.
DS SMART TOUCH & IRIS SYSTEM

DS IRIS SYSTEM, sezgisel, ergonomik ve tamamen kişiselleştirilebilir yeni bilgi-eğlence sisteminizdir. Sistemin istediğinizi, istediğiniz şekilde gerçekleştirmesi için dokunmatik arayüze sahip bir kişisel asistan içerir.

DS SMART TOUCH sayesinde gözlerinizi yoldan ayırmadan favori 6 kısayoldan birini (varış noktası, iletişim, radyo, klima yapılandırması, vb.) tek bir hareketle etkinleştirin. İdeal şekilde elinizin altında bulunan bu dokunmatik ekran, hareketlerinize uyumludur ve yakınlaştırma, uzaklaştırma ve hatta yazma gibi hareketleri tanır.

ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ
DS 4'e 2 metreye kadar bir yarıçap içinde yaklaştığınızda kilitleri otomatik olarak açılır ve o ana kadar görünmeyen kapı kolları ortaya çıkar. Ardından Start/Stop kumandasını kullanarak otomobilinizi kolayca çalıştırabilirsiniz. Otomobilinizden uzaklaştığınızda, kapı kolları geri girer ve otomobil otomatik olarak kilitlenir.
DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY
Genişletilmiş Sanal Gösterge Paneli, artırılmış gerçekliğe benzer üç boyutlu bir görsel deneyim sunar. 4 metre mesafeden 21” çapraz görüntü olarak ön camdan yansıtılan dijital veriler, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmadan, doğrudan yol üzerinde görünür.
ADVANCED TRACTION CONTROL
Le système Advanced Traction Control adapte la motricité des roues avant et vous permet, grâce à ses trois modes de conduite, de rouler sans danger sur des terrains compliqués comme la neige, le sable ou la boue. En complément, bénéficiez du Hill Assistant Descent Control pour limiter les risques de dérapage ou de perte de contrôle dans les pentes supérieures à 5%.
LA TECHNOLOGIE E-TENSE
Découvrez nos tutoriels vidéos dédiés pour nos modèles hybrides rechargeables
 
Solutions de recharge du partenaire Free2move
Découvrez nos tutoriels vidéos pour utiliser les services de notre partenaire Free2move.

DS Automobiles x Free2move : s'inscrire


Découvrez les tutoriels pour les solutions à la charge
Ce tutoriel vidéo vous indique comment souscrire au service « Charge My Car », via l’application Free2move. Suivez les étapes pour bénéficier de toutes ses fonctionnalités : identification des bornes de recharge publiques disponibles et compatibles avec votre voiture électrique ou hybride rechargeable, planification de votre trajet et paiement simplifié. Directement accessible depuis votre Smartphone ou sur l’écran de votre voiture, « Charge My Car » simplifie vos déplacements, partout en Europe.

Recharger son véhicule électrique ou hybride rechargeable


Découvrez, à travers ce tutoriel vidéo, comment trouver la station de recharge la plus proche de vous, la plus économique ou la plus rapide, grâce à la fonctionnalité « Charge My Car » de l’application Free2move, directement accessible depuis l’écran de votre voiture ou votre Smartphone. Débutez et arrêtez ensuite la charge de votre véhicule électrique ou hybride rechargeable sur l’ensemble des stations du réseau Free2move, avec votre carte de recharge ou votre Smartphone.

Préparer son voyage


Suivez les instructions de ce tutoriel vidéo pour préparer un long trajet en voiture électrique ou hybride rechargeable avec le service « Charge my Car », disponible depuis l’application Free2move. Accédez au plus grand réseau européen de stations de recharge et déterminez l’itinéraire optimal pour faciliter tous vos trajets, même les plus longs.