ALLER AU CONTENU
DS 9 E-TENSE

DS 9 E-TENSE

Zarafetin gücü

360 BG'ne kadar

SİSTEM GÜCÜ

85 km'ye kadar

TAM ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ MENZİLİ

 

(DS 9 E-TENSE 250 WLTP¹ şehir içi döngüde 85 km ve birleşik karma döngüde 75 km)

 

Yaklaşık 2 saat

%100 ŞARJ

 

(Ev tipi ya da halka açık şarj istasyonlarında)

DIŞ TASARIM
Bir zarafet başyapıtı
Fransız teknik uzmanlığının simgesi olan DS 9'u DS STORE’lardan sipariş verebilirsiniz. E-TENSE hibrit güç ünitesine sahip bu sedanı, size teknolojik mükemmellik, olağanüstü konfor ve benzersiz zarafet sunmak için tasarladık.
DIŞ TASARIM
Bir zarafet başyapıtı

Fransız teknik uzmanlığının simgesi olan DS 9 E-TENSE, heykelsi tasarımıyla dikkat çekici bir görünüm sergilyor. E-TENSE şarj edilebilir hibrit güç ünitesine sahip bu sedan, size teknolojik mükemmellik, olağanüstü konfor ve benzersiz zarafet sunmak için tasarlandı.

 

AYRINTILARA GÖSTERİLEN ÖZEN
Sedan otomobilinizin kaputu üzerinde konumlanan, lüks saat işçiliğinden ilham alan, sanatsal olduğu kadar Fransız teknik uzmanlığını da gözler önüne seren "Clous de Paris" giyoş motifli DS kılıcı yer almaktadır.
BÜYÜLEYİCİ BİR IŞIK İMZASI
Markanın simgelerinden biri olan ve bir mücevher parçası gibi tasarlanmış DS ACTIVE LED VISION farlar, canlanırken modüller 180 derece dönerek bir görsel şölen sunmadan hemen önce mor renkli bir ışık parlamaya başlar. 3D Full LED teknolojisine sahip arka aydınlatma grubu ise büyük sedanımızın cazibesini artırır.
SİZİ KARŞILAYAN KAPI KOLLARI
Dış tasarımda, otomobile yaklaştığınızda açılan ve otomobilden uzaklaştığınızda gizlenen kapı kollarının büyüsüne kapılın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fransız bilgi birikiminin benzersiz mükemmelliği
Fransız bilgi birikiminin benzersiz mükemmelliği
DS LOUNGE
Her ayrıntıda mükemmellik
DS 9, her yolcunun geniş bir alandan ve aynı konfor seviyesinden faydalanması için tasarlandı. Ön ve arka koltuklar ısıtma, havalandırma ve masaj fonksiyonuna sahiptir. Alcantara© tavan döşemesi ise sessizlik hissini güçlendirir.
Otomobilin her noktasında derinin hakimiyeti
Teknik uzmanlığımızın dışavurumu olan OPÉRA tasarım konsepti, orta konsolu ve saat kayışı tasarımlı koltukları tamamen kaplayan, yakut kırmızısı renkli, en yüksek kaliteli derilerden biri olan Nappa deri ile zenginleştirilmiştir. Bu özgün tasarımın sunduğu görsel şölen, yakut kırmızısı deri ile kaplı direksiyon simidi ile tamamlanır.
"Clous de PARIS" giyoş motifi
Zanaatkarlarımız, mücevher yapımı sırasındaki değerli taşların montüründe gösterilen özen ile çalıştı. Yüksek saatçilikten ilham alarak tasarlanan «Clous de Paris» giyoş motifi, yolcu kabininin içinde zarif bir şekilde kesişen piramit başlıklı küçük perçinler ile ortaya koyulur.
"İnci" dikişler
Nakıştan ilham alan zanaatkarlarımız, derilerimizi ve iç tasarımımızı yücelten, inci şekline sahip bir süs dikişi tasarladı: "İnci Dikişi". Haute couture tasarım yaklaşımı hızlı bir şekilde DS Automobiles dünyasının bir simgesi haline geldi.
B.R.M R180 saat
B.R.M Chronographes iş birliği ile tasarlanan ve orta konsolun üzerine görkemli bir şekilde yerleştirilen B.R.M R180 analog saat, otomobilin çalıştırılmasıyla birlikte dönerek açılır. Teknoloji ve şık tasarımı bir araya getiren bu donanım, mevsimlere ve yolculuklara göre saati otomatik olarak ayarlar.
Birinci Sınıf Arka Kol Dayanağı
Arka koltuklardaki isteğe bağlı «Birinci Sınıf Kol Dayanağı» otomobilin genel konforuna katkıda bulunur. Nappa deri kaplı bu kol dayanağı, USB bağlantılarına sahip eşya gözü içerir ve arka koltuk masaj fonksiyonlarına kumanda edilmesini sağlar.
Deri kaplı direksiyon simidi
OPÉRA tasarım konsepti ile, DS 9’un iç mekanını süsleyen malzemelerin ve özellikle orta konsolu ve direksiyon simidini yücelten deri kaplamaların büyüsüne kapılın.
FOCAL Electra® HIFI Ses Sistemi
DS 9 için uzmanlarımız yeni bir akustik konfor konsepti hayal ettiler. Ses ve ısı izolasyonuna sahip lamine camlar, titreşimleri ortadan kaldırarak gerçek bir sakinlik ve  dinginlik ortamı yaratan rijitliği yüksek gövde ile bütünleşiyor. Bu ustalık eseri, FOCAL Electra® Hi-Fi ses sistemi ve 14 hoparlörünün sağladığı sesin saflığını yüceltiyor.
TEKNOLOJİ
En son teknolojiler hizmetinizde
Konforunuz için tasarlanan DS 9 E-TENSE, en yeni teknolojileri bünyesinde barındırır.
DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
DS ACTIVE SCAN SUSPENSION kamera destekli adaptif süspansiyon sistemi ön camın arkasına yerleştirilmiş çok fonksiyonlu bir kameranın yanı sıra çok sayıda sensör sayesinde yolun niteliğini ve DS 9’un tepkilerini (hız, direksiyon simidi açısı, frenleme, vb.) analiz eder. Bu veriler gerçek zamanlı olarak her tekerleğe bağımsız olarak etki eden bir bilgisayara iletilir. Bilgisayar aldığı bilgiye dayalı olarak, süspansiyonu sürekli olarak daha sert veya daha yumuşak hale getirir. Hızlı tepki kabiliyeti ve incelik, bu olağanüstü sedanı sürmenin verdiği dinginliğe katkı sağlar.
DS ACTIVE LED VISION
Stil ve teknolojiyi birleştiren DS ACTIVE LED VISION, ana LED far ve üç adet dönebilen LED modülünden oluşur. Bu LED modülleri, direksiyon simidinin açısına, otomobilin hızına ve hava şartlarına bağlı olarak döner, hatta eğilebilir. Böylece aydınlatma menzili azalır veya artar. Işık demeti, yolun kenarlarını daha çok veya az aydınlatmak için genişletilir veya daha iyi yönlendirilir. Şehir içi, şehirler arası ya da otoyol sürüşünde olmanız fark etmeksizin aydınlatma size en iyi görüşü garanti edecek şekilde ayarlanır.
DS DRIVE ASSIST

DS DRIVE ASSIST yarı otonom sürüş teknolojisi sayesinde uzun yolculuklara gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz. 180 km/sa* hıza kadar aktif olan bu yenilikçi sistem, yol çizgilerini algılayan direksiyon yardımcısı sayesinde, otomobilinizi büyük bir hassasiyetle şeritte tutar, otoyol koşullarındaki virajları almanıza yardımcı olur. Dur-kalk işlevli adaptif hız sabitleme sistemi, hızınızı otomatik olarak yönetir ve böylece öndeki otomobil ile güvenli takip mesafesine uymanızı sağlar. Trafik yavaşladığında, DS DRIVE ASSIST otomobilinizin dur-kalk safhalarını da yönetir.

 

* Ülkenin yürürlükteki mevzuatına göre

DS DRIVER ATTENTION MONITORING
Direksiyon simidinin üzerine yerleştirilen ve ön camın üst kısmındaki bir kamerayla birleştirilen kızılötesi kamera, yorgunluk ve dikkat dağınıklığını ve başta sürücünün direksiyon sapmaları veya talepleri olmak üzere otomobilin yol çizgileri üzerindeki yörüngesini belirlemek için gözleri, yüzü, hareketleri sürekli olarak izler. Bir anormallik tespit ettiği anda, otomatik olarak sesli bir sinyal başlatır ve merkezi ekranda bir uyarı görüntülenir. Hem gece hem gündüz devrede olup sürücü güneş gözlüğü taksa bile fonksiyonunu yerine getirir.
DS NIGHT VISION
Sürücüye optimum gece görüşü garanti eden DS NIGHT VISION, yolun ve tehlikelerinin daha iyi görülmesini sağlar. Radyatör ızgarasına yerleştirilen kızılötesi kamera, 100 metreye kadar mesafedeki yayaları ve hayvanları algılar. Bu sayede sürücü, dijital gösterge tablosundan yolu izleyerek ve kritikliğe bağlı olarak sesli bir sinyalle birlikte sarı ve ardından kırmızı ile çerçevelenmiş şekilde tehlikeleri görür. Böylelikle uyarılan sürücü tepki vererek tehlikeleri önleyebilir.
DS IRIS SYSTEM
Üç boyutlu ve son derece teknolojik bir kokpit geliştirdik.12,3'' dijital gösterge paneli, büyük 12'' HD dokunmatik orta ekran ve komutlarınızı yerine getirmek için tasarlanmış, dokunmatik ekranlı ve kişiselleştirebilir modern arayüze sahip DS IRIS SYSTEM ile donatıldı. Akıllı cihaz kullanım kolaylığı sunan DS IRIS SYSTEM sayesinde birkaç hareketle sürüşünüz ve konforunuz için gerekli olan tüm bilgilere erişin.

24 SAAT TEST SÜRÜŞÜ

Paris imzalı uzmanlık, inovasyon ve karizmatik bir tasarıma sahip olan DS 9'u incelemeniz için sizi DS STORE'larımıza davet etmekten mutluluk duyarız.

 

Aşağıdaki butona tıklayarak, 24 saat test sürüşü talebinizi İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya, Bursa ve Gaziantep'deki DS STORE'larımıza iletebilirsiniz

 

E-TENSE
Şarj edilebilir hibrit otomobil ile sürüş keyfini yaşayın
Sürüş Modları

Sürüş modunuzu seçin

E-TENSE modellerimizde birden fazla sürüş modu vardır:

 

Tam Elektrikli Sürüş Modu

Her zaman varsayılan olarak seçili olan Elektrik modu, çoğu ev-iş yeri arası yolculuğun yakıt tüketmeden yapılmasına olanak tanır.

 

Hibrit Mod

Özellikle verimli olan bu modda, %100 elektrikli, %100 benzinli veya gereken durumlarda her ikisinin karışımı sürüş sağlanarak, farklı enerjiler otomatik olarak yönetilir.

 

Spor Modu

Bu modda, gaz pedalı, vites kutusu, direksiyon ve elektronik kumandalı süspansiyonun eşleşmesi ayarlanarak DS 9'un mekanik olanaklarından tam olarak yararlanmanız sağlanır.

 

Konfor modu

İçten yanmalı motor tiplerinde ve E-TENSE'de bulunan bu mod, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION sisteminin etkinleştirilmesini sağlar. Yolu takip eden bir kamera, yoldaki bozuklukları algılayarak amortisörün sertliğini ya da yumuşaklığını anlık olarak ayarlar ve böylece optimum konfora ulaşmanızı garanti eder

Rejeneratif Fren Sistemi
Otomobilinizin bataryasını frenleme sırasında şarj etmeye yarayan bu sistem, yavaşlama sırasında tekerleklerdeki kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürür. Böylece tam elektrikli sürüş menzilinin %15'e kadar artması sağlanır.
E-SAVE İşlevi
E-SAVE fonksiyonu, yolculuğunuzun son 10-20 kilometresini sera gazı veya kirletici emisyonu olmadan %100 elektrikli modda sürebilmenize yetecek kadar ‘şarj seviyesi’ saklamanıza imkan tanır. Böylece, emisyon kısıtlamalı bölgeler olsa bile yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

E-TENSE TEKNOLOJİSİ

DS 9 E-TENSE 4x4 360
2019 ve 2020'de tüm Formula E şampiyonluklarını kazanan DS Performance'ın güç ünitesi ve süspansiyon geliştirmeleri ve ince ayarları olağanüstü bir performans elde etmeyi mümkün kıldı. DS Automobiles müşterilerinin beğenisini kazanan dinamik dinginlik konseptindeki otomobili, DS 9 E-TENSE 4x4 360 ile zirveye ulaşıyor.Olağanüstü kullanım ve eşsiz konfor arasında tavizsiz bir denge sağlayan hassas bir çalışmanın eseri.
ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT E-TENSE'İN AVANTAJLARI
Sessizlik ve sürüş konforu
DS 9 E-TENSE ile elektrikli modda sessiz kalkışı deneyimleyin. E-TENSE modellerde, DS 9’unuzun içindeki sessizlik, standart olarak sunulan akustik izolasyonlu, lamine camlarla desteklenir.
Tamamen özgür sürüşün keyfini çıkarın
Şarj edilebilir hibrit otomobil ile elektrikli sürüşün keyfini çıkarın ve benzinli motora da sahip olması sayesinde uzun yolculuklara menzil endişesinden etkilenmeden huzurlu bir şekilde çıkma şansına sahip olun.
Emisyonlar
İki güç ünitesi seçeneği ile sunulan (250 BG ve 360 ​​BG dört tekerlekten çekişli), E-TENSE modellerimizin emisyonları 22 ile 35 g/km CO₂ arasında değişir.
Bagaj ve oturma kapasitesi
DS 9, 2,9 metrelik uzun aks mesafesi sayesinde arka koltuklarda Nappa deri kaplı olarak sunulan Birinci Sınıf Kol Dayanağı”nın eşlik ettiği geniş ve ferah bir yaşam alanı sunar. DS 9 E-TENSE'in 483 lt kapasiteli bagajı sayesinde rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.
E-TENSE özel hizmetler
Günlük hayatınızı kolaylaştırmak için DS Automobiles'in sağladığı çeşitli hizmetlerden yararlanın: şarj istasyonlarını bulun ve halka açık noktalarda şarj işlemi başlatın veya bir ev tipi şarj istasyonunun kurulumunu doğrudan akıllı telefonunuz üzerinden planlayın.
Şarj edilebilir hibrit otomobilin gücü
Biri öne, diğeri arkaya yerleştirilmiş iki elektrik güç ünitesi bulunan E-TENSE 4x4 360 motor tipi, olağanüstü bir performanstan faydalanmanız için 360 BG'ne ulaşmanıza olanak tanır.
Tam elektrikli sürüş modunda menziliniz
Elektrik moduna geçin
Şarj edilebilir hibrit otomobilinizin menzili hava koşulları, hızınız veya sürüş tarzınız gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Hız
Şarj edilebilir hibrit otomobiliniz özellikle sürüş tarzınızdan ve yol koşullarından etkilenir. Ekonomik sürüş gerçekleştirilmesi veya rejeneratif frenlemenin kullanılması %15'e kadar enerji tasarrufu yapmayı (yani menzil artışı) sağlayan çözümlerdir.
Sürüş tarzı ve yol koşulları
Şarj edilebilir hibrit otomobiliniz özellikle sürüş tarzınızdan ve yolun durumundan etkilenir. Eco sürüş modunun seçilmesi (dört sürüş modu arasında mevcuttur), ekonomik sürüş gerçekleştirilmesi veya rejeneratif frenlemenin kullanılması %15'e kadar enerji tasarrufu yapmayı sağlayan çözümlerdir.
Isı konforu ve ısıtma
Yüksek veya sıfırın altındaki sıcaklıklarda bataryanın, yolcu kabininin soğutulması veya ısıtılması için gerekli enerjiyi de sağlaması gerekir ve böyle bir durumda kış aylarında %35'e kadar daha fazla enerji harcanır. Dolayısıyla şarj edilebilir hibrit otomobilinizin ön iklimlendirmesini (ısıtma veya soğutma) şarj istasyonuna takılıyken gerçekleştirmeniz tercih edilir.
Tam elektrikli sürüş modunda menziliniz
Gerçekçi menzilinizi öğrenmek için aşağıdaki ayarları yapın
Calculez votre temps de recharge
Calculez votre de temps de recharge en fonction de votre équipement
Rechargez votre DS 9
Où que vous soyez
Cliquez ci-dessous pour découvrir les bornes de recharge disponibles et compatibles avec votre modèle.
Kişiye özel kurulumdan faydalanın
DS Automobiles, ihtiyaçlarınıza en uygun şarj çözümünü seçmenize yardımcı olur ve bu çözümün kurulmasında destek sağlar.
Application MYDS
DS 9'u kendi ortamınızda keşfedin

Güncel teklifler

DS 9 E-TENSE

Takas desteği* avantajıyla

 

 

*Takas desteği uygulama esasları için size en yakın DS STORE'a danışınız.

 

 

KİŞİYE ÖZEL HİZMETLER
ONLY YOU
Kişiye özel hizmet programımızı keşfedin
BAKIM, YARDIM VE GARANTİ KOŞULLARI
DS Servis tekliflerimizle otomobilinizi huzurla sürün.

Yasal uyarılar

 

¹Gösterilen yakıt tüketimi, CO₂ emisyonları ve menzil değerleri, 1 Eylül 2018'den itibaren yeni araçlar için onaylanmış olan WLTP test prosedürüne uygundur. Bu WLTP prosedürü, daha önce kullanılan test prosedürü olan Yeni Avrupa Sürüş Döngüsünün (NEDC) yerini almıştır. Test koşullarının daha gerçekçi olması nedeniyle, WLTP prosedürüne göre ölçülen yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonları birçok durumda NEDC prosedürüne göre ölçülenlerden daha yüksektir. Yakıt tüketimi, CO₂ emisyonları ve menzil değerleri, gerçek kullanım koşullarının yanı sıra şarj sıklığı, sürüş tarzı, hız, özel donanımlar, tercih edilen opsiyonlar, lastik türleri, dış ortam sıcaklığı ve araç içindeki termal konfor gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi için satış noktanızla iletişime geçin.