DS 7 CROSSBACK

E-TENSE 4x4, %100 elektrikli

[cle1: DS_AUTOMOBILES Lang:TR]
 

4x4 BENZİNLİ HİBRİT

Performans:

300 beygir gücü ve dört tekerlekten çekiş
0-100 km/sa: 5,9 saniye

Yakıt tüketimi/Emisyonlar (WLTP):
Yakıt tüketimi: 1,4 l/100 km
CO2 emisyon değeri: 31 g/km

Etkili ve akıllı

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 ile elektrikli modda sessiz kalkışı deneyimleyin. 58 kilometrelik sürüş menziline (WLTP) sahip otomobil, günlük güzergahınız için yeterli olacaktır.

 

*Otomobilin sipariş kabulü 2019 yılı sonunda başlayacaktır.


E-TENSE HİBRİT MODELİN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

BRAKE fonksiyonuyla menzilinizi artırın

E-SAVE ile elektrikli modu nasıl kullanacağınızı programlayın

Bataryanızı şarj istasyonunda veya evinizde 1 saat 45 dakikada doldurun.

DS Automobiles’ın Formula E Şampiyonası’ndan edindiği tecrübenin sonucu olarak geliştirilen DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4'ün "BRAKE" fonksiyonu, yavaşlama ve frenleme sırasında elektrik enerjisi üreterek menzili artırır.

E-SAVE fonksiyonu, yolculuğunuzun son 10-20 kilometresini sera gazı veya kirletici emisyonu olmadan %100 elektrikli modda sürebilmenize yetecek kadar ‘şarj seviyesi’ saklamanıza imkan tanır. Böylece, emisyon kısıtlamalı bölgeler olsa bile yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4'ün bataryası, özel 32 A güç çıkışına bağlanan 7,4 kW gücündeki şarj cihazıyla 1 saat 45 dakikada ya da 8 A standart topraklı priz bağlantısıyla 8 saatte tamamen dolar.

FARKLI SÜRÜŞ MODLARINDAN FAYDALANIN

Varsayılan sürüş modu "sıfır emisyon" modudur. CO2 veya kirletici emisyonları olmadan sürüş konforuna ve sessizliğe odaklanan bir elektrikli araç olarak,

"Spor" modu performansı ve sürücünün aldığı keyfi ön planda tutarken
"Hibrit" mod otomobilin performansını ve yakıt tüketimini otomatik olarak optimize eder. CO2 emisyonları ortalama 31 g/km'dir.
"4WD" modu ıslak, kumlu veya karlı yollarda daha iyi yol tutuş için dört tekerleğe de çekiş gücü sağlar.

Yumuşak ve reaktif

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, önünüzdeki yolu analiz eder, otomatik olarak uyarlanarak benzersiz ve yumuşak bir sürüş deneyimi oluşturmak için hareket halindeyken konforu iyileştirir.

Bu yenilikçi teknoloji, ön camın arkasına yerleştirilen ön ve arka akslara elektronik olarak bilgi gönderen bir kamera içerir. Bu sistem, DS 7 CROSSBACK'in hız, direksiyon açısı ve frenleme gibi reaksiyonlarını ölçmek için dört yükseklik sensörü ve üç akselerometre ile çalışır.

Kişisel sürüş veya sürüşe izin verme sitemi

DS CONNECTED PILOT, otonom sürüşe bir adım daha yaklaşırken, dilediğiniz anda aracın hakimiyetini tamamen geri almanıza imkan tanır. Bu yenilikçi sistem, hızı ve takip mesafesini düzenler. Aynı zamanda direksiyonu kontrol ederek DS 7 CROSSBACK'i şerit içinde tutar. 0 ila 180 km/sa hız arasında çalışabilir, aracı tamamen durdurabilir ve kaldırabilir. Trafik sıkışıklıklarında veya otobanlarda daha güvenli ve daha az stresli bir sürüş sağlar.

 

 

Şerit İzleme Desteği, her iki yanı da belirgin şekilde işaretli olan yollarda (otobanlar ve bölünmüş yollar) en iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
* Ülkeye ve hız sınırlamalarına bağlıdır


KARİZMATİK VE SOFİSTİKE

E-Tense 4x4 hibrit modelimiz, DS 7 CROSSBACK'in ruhunu ve kimliğini korurken, modern ve yüksek performanslı olmasını sağlayan birçok tasarım özelliği sayesinde şık bir şekilde öne çıkar.

DS ACTIVE LED VISION : İyi bir görüş ve görünürlük

İlk kez DS E-TENSE konsept otomobilimizde kullanılan DS ACTIVE LED VISION, göz alıcı ve işlevseldir. Bir adet temel LED projektör ve üç döner LED ünitesi içerir. Bunlar, optimum görünürlük için direksiyon açısına, yol hızına ve hava koşullarına bağlı olarak yatay ve dikey şekilde döner.

DS NIGHT VISION : Karanlıkta görün

Karanlıkta daha iyi görmenize yardımcı olmak için DS NIGHT VISION'ı geliştirdik. Izgarada bulunan kızılötesi kamera, yoldaki yayaları ve hayvanları 100 metre öteden algılar. Sistem, tehlikeye hazırlıklı olmanıza ve uygun şekilde tepki vermenize imkan tanır.

E-TENSE 4x4 aktarma organı: DS Hibrit

Aktarma organı 200 beygir gücünde (147 kW) benzinli motor, toplam 109 beygir gücünde (80 kW) iki elektrik motoru ve elektrikli kullanıma uygun 8 ileri oranlı otomatik şanzımandan (EAT8) oluşur. Toplam 300 beygir güç ve 520 Nm torka "Spor" modunda ulaşılır. 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, 13,2 kWh akü kapasitesi sayesinde Sıfır Emisyon modunda 58 kilometre yol alabilir (WLTP döngüsü, NEDC'ye göre 60 km). Sürüş menzili, şehir içindeki günlük gezilere veya saatte 135 km hıza kadar otoban yolculuklarına uygundur Hibrit akü şarjı azaldığında veya yol tutuşu için gerekli olduğu durumlarda içten yanmalı motor devreye girer.

DS PARK PILOT: Park etmek artık daha kolay

Benzersiz DS PARK PILOT sistemiyle park manevralarının stresinden kurtulun. Aracınız, paralel veya açılı park yerlerine tamamen güvenli bir şekilde kendini park edecektir.

 

Park yerlerinden çıkarken de hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz.


Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerleri, yeni düzenleme olan Dünya Uyumlulaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü WLTP'ye (AB 2017/948 Regülasyonu) göre belirlenmiştir ve elde edilen değerler, diğer araçlar ile kıyaslanabilirliği sağlamak bakımından, NEDC’ye çevrilmiştir. Güncel bilgi için lütfen satış noktanıza başvurunuz. Değerler, özellikle kullanım ve sürüş koşullarında, ekipmanda veya seçeneklerde dikkate alınmaz ve lastiklerin biçimine bağlı olarak değişebilir. Resmi yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerleri hakkında daha fazla bilgiyi satış noktalarından temin edebilirsiniz.