ALLER AU CONTENU

DS 9 Modelini Yakından Tanıyın

DS 9 EĞİTİCİ VİDEOLAR VE KULLANIM KILAVUZLARI
DS 9
DS 9 otomobilinizin avantajlarını keşfetmenize yardımcı olacak eğitici videolar ve teknoloji tanıtım videolar serimizi keşfedin.
KULLANIM KILAVUZLARI

DS 9 kullanım kılavuzuna online erişin.

Kullanım kılavuzuna MyDS uygulamasından da erişebilirsiniz.

TANITIM VİDEOLARI
DS 9 donanımında yer alan teknolojileri tanıtım videolarını keşfedin.
 
DS ACTIVE LED VISION

Otomatik anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi

Bu sistem ile DS 9’unuz sizi uzaktan tanıyarak kilitleme ve kilit açma süreçlerini sihirli anlara dönüştürür. Otomobile 3 metre yaklaştığınızda, otomatik olarak karşılama ışıkları yanar. 1,50 m mesafede, aracın kilidi açılır ve o ana kadar görünmeyen gizli kapı kolları otomatik olarak açılır. Otomobilden uzaklaştığınızda da benzer bir prensip devreye girer: 2 metre uzaklaştığınızda kapı kolları otomatik olarak geri çekilir ve otomobil kilitlenir.

DS ACTIVE LED VISION

Adaptif LED Farlar

Stil ve teknolojiyi birleştiren DS ACTIVE LED VISION, ana LED far ve üç adet dönebilen LED modülünden oluşur. Bu LED modülleri, direksiyon simidinin açısına, otomobilin hızına ve hava şartlarına bağlı olarak döner, hatta eğilebilir. Böylece aydınlatma menzili azalır veya artar. Işık demeti, yolun kenarlarını daha çok veya az aydınlatmak için genişletilir veya daha iyi yönlendirilir. Şehir içi, şehirler arası ya da otoyol sürüşünde olmanız fark etmeksizin aydınlatma size en iyi görüşü garanti edecek şekilde ayarlanır.

DS DRIVE ASSIST

Yarı Otonom Sürüş Yardımcısı

DS DRIVE ASSIST yarı otonom sürüş teknolojisi sayesinde uzun yolculuklara gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz. 180 km/sa* hıza kadar aktif olan bu yenilikçi sistem, yol çizgilerini algılayan direksiyon yardımcısı sayesinde, otomobilinizi büyük bir hassasiyetle şeritte tutar, otoyol koşullarındaki virajları almanıza yardımcı olur. Dur-kalk işlevli adaptif hız sabitleme sistemi, hızınızı otomatik olarak yönetir ve böylece öndeki araçla güvenli takip mesafesine uymanızı sağlar. Trafik yavaşladığında, DS DRIVE ASSIST otomobilinizin dur-kalk safhalarını da yönetir.

 

* Ülkenin yürürlükteki mevzuatına göre

DS DRIVER ATTENTION MONITORING

Direksiyon simidinin üzerine yerleştirilen ve ön camın üst kısmındaki bir kamerayla birleştirilen kızılötesi kamera, yorgunluk ve dikkat dağınıklığını ve başta sürücünün direksiyon sapmaları veya talepleri olmak üzere otomobilin yol çizgileri üzerindeki yörüngesini belirlemek için gözleri, yüzü, hareketleri sürekli olarak izler. Bir anormallik tespit ettiği anda, otomatik olarak sesli bir sinyal başlatır ve merkezi ekranda bir uyarı görüntülenir. Hem gece hem gündüz devrede olup sürücü güneş gözlüğü taksa bile fonksiyonunu yerine getirir.

 

DS FOCAL ELECTRA® HI-FI SES SİSTEMİ

DS 9 için uzmanlarımız yeni bir akustik konfor konsepti hayal ettiler. Ses ve ısı izolasyonuna sahip lamine camlar, titreşimleri ortadan kaldırarak gerçek bir sakinlik ve  dinginlik ortamı yaratan rijitliği yüksek gövde ile bütünleşiyor. Bu ustalık eseri, FOCAL Electra® Hi-Fi ses sistemi ve 14 hoparlörünün sağladığı sesin saflığını yüceltiyor.

 

DS IRIS SYSTEM 

Bu videoyla yeni, sezgisel, ergonomik ve tamamen kişiselleştirebilir bilgi ekranımızın nasıl çalıştığını keşfedin. Dokunmatik ekran ve modern arayüze sahip kişisel asistan içerir: DS IRIS SYSTEM istediğinizi, istediğiniz zaman yapma imkanı sunar.

 

DS BİLGİ EĞLENCE SİSTEMİ

Bu video ile DS BİLGİ-EĞLENCE SİSTEMİNİN nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

• Bilgi-Eğlence sistemini kendinize göre ayarlayın

• Dokunmatik ekranınızın içeriğini ve sürücü bilgilerini kişiselleştirin

• Dokunmatik ekranınızda sayfa ekleyin veya çıkarın

DS NIGHT VISION

Bu videoda DS NIGHT VISION'ın nasıl çalıştığını keşfedebilirsinz.

Kızılötesi kamerası ile bu sistem, yoldaki ve yol kenarındaki yayaları ve hayvanları gerçek zamanlı olarak tespit ediyor. Bu videoda:

 

• Dijital ekran size sistemin hazır olduğunu gösterir

• Gece görüşünü nasıl görüntüleyeceğinizi keşfedebilirsiniz

• DS NIGHT VISION seçeneğini açma veya kapatma özelliğini görebilirsiniz.

DS DİJİTAL GÖSTERGE PANELİ

Bu video ile DİJİTAL GÖSTERGE PANELİNİN nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

 

• Dijital ekranınızın içeriğini ve sürücü bilgilerini kişiselleştirin

Solutions de recharge du partenaire Free2move
Découvrez nos tutoriels vidéos pour utiliser les services de notre partenaire Free2move.

 

 

DS Automobiles x Free2move : s'inscrire


Découvrez les tutoriels pour les solutions à la charge
Ce tutoriel vidéo vous indique comment souscrire au service « Charge My Car », via l’application Free2move. Suivez les étapes pour bénéficier de toutes ses fonctionnalités : identification des bornes de recharge publiques disponibles et compatibles avec votre voiture électrique ou hybride rechargeable, planification de votre trajet et paiement simplifié. Directement accessible depuis votre Smartphone ou sur l’écran de votre voiture, « Charge My Car » simplifie vos déplacements, partout en Europe.

Recharger son véhicule électrique ou hybride rechargeable


Découvrez, à travers ce tutoriel vidéo, comment trouver la station de recharge la plus proche de vous, la plus économique ou la plus rapide, grâce à la fonctionnalité « Charge My Car » de l’application Free2move, directement accessible depuis l’écran de votre voiture ou votre Smartphone. Débutez et arrêtez ensuite la charge de votre véhicule électrique ou hybride rechargeable sur l’ensemble des stations du réseau Free2move, avec votre carte de recharge ou votre Smartphone.

Préparer son voyage


Suivez les instructions de ce tutoriel vidéo pour préparer un long trajet en voiture électrique ou hybride rechargeable avec le service « Charge my Car », disponible depuis l’application Free2move. Accédez au plus grand réseau européen de stations de recharge et déterminez l’itinéraire optimal pour faciliter tous vos trajets, même les plus longs.