ALLER AU CONTENU

AKÜ PAKETİ

Daha uzun süreli performans için

Akünün görevi, DS otomobilinizin tüm hava koşullarında ve her zaman çalışmasına olanak tanımaktır. Optimum dayanıklılık için akünüzü koruyun.

 

DS Service, üreticinin katı şartnamelerini karşılayan yüksek performanslı akülerden oluşan uyumlu bir akü paketi ortaya koymuştur.

 

 Bu tarifenin içerdiği hizmetler:

  • akü değişimi (2 yıl garanti),
  • montaj işçiliği,
  • 15 görsel kontrol

AKÜ NEDEN AŞINIR?

Akü, zamana ve kullanım şekline bağlı olarak doğal bir aşınmaya uğrar. Öte yandan; kuvvetli deşarjlar, elektrik devresi arızası veya aşırı sıcaklıklar erken bir yıpranmaya neden olabilir.

AKÜ ŞARJI BOŞ

Motor çalışmazken elektrik tüketicilerinin (farlar, araç radyosu, klima ...) çalışması akünün ciddi şekilde boşalmasına neden olur.

 

AŞIRI SICAKLIKLAR

Aşırı sıcaklıklar aktif maddeye zarar verir, bunun sonucunda elektrolitin (su + asit karışımı) iletkenliğini azaltır.

Akü zayıflar ve tahrip olur.

ARIZALI ALTERNATÖR

Yeterli enerji üretmeyen bir alternatör aküyü doğru şekilde şarj edemez. Aksine, çok fazla enerji üreten bir alternatör aküyü aşırı şarj eder ve akünün zamanından önce yıpranmasına neden olur. Son olarak, zayıf bağlantılar mevcut sızıntıların deşarjı hızlandıran akım kaçaklarına neden olabilir.

AKÜ KONUSUNDA TAVSİYELERİMİZ

  • Motor çalışmıyorken elektrikli tüketicileri gereksiz olarak çalıştırmaktan kaçının.
  • Akü yüzeyinin daima temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Normal kullanım koşullarında ve bakım talimatlarına uymanız durumunda akünüz 4 veya 5 yıla kadar kullanılabilir.
Özellikle kış aylarının başında arızaları önlemek için DS uzmanınız tarafından tüm akü sisteminin düzenli olarak kontrol edilmesi gereklidir. Böylece olası bir önleyici değişiklik hakkında karar verebilir ve bir arızanın rahatsızlıklarından kaçınabilirsiniz.
DS AUTOMOBILES & ÇEVRE

2010 yılından beri, uzman iş ortaklarımızla otomobilin kullanım ömrü tamamlandıktan sonra akülerin toplanmasını ve geri dönüştürülmesini sağlıyoruz. Bugün, DS Automobiles'in akü geri dönüşüm oranı, Li-İyon aküler için %70'in üzerine çıkarak mevzuat beklentisini (%50 olarak belirlenmiştir) aşmaktadır. Geri dönüşüm maliyeti Marka tarafından karşılanır (i) Daha fazla bilgi edinmek için www.stellantis.com web sitesini ziyaret edin  .

 

DS Store veya Yetkili Servisiniz eski akünüzü geri almayı taahhüt eder.

Kişiye özel hizmetler

DS Service mükemmelliği
DS Service size mükemmel bakımın huzurunu sunar
Satış Sonrası Hizmetler
DS, farklı bakım paketleri ile otomobilinizin kullanım ömrünün her aşamasında size eşlik eder.