ALLER AU CONTENU
DS X MÉTIERS D’ART YARATICILIK ÇAĞRISI
Birincilik ödülü sahibi Anne Lopez

Paris, 23 Mart 2022 Çarşamba

Yaratıcılık ve mükemmellik arayışıyla yola çıkan DS Automobiles ekipleri, Studio Métiers Rares ile ortaklaşa en iyi Fransız sanatçılara yaratıcılık çağrısı yaptı.

 

DS Automobiles ekiplerinden ve sanat ve yaratıcılık alanlarının etkili isimlerinden oluşan bir jürinin seçtiği üç finalistten (Anne Lopez , Dimitri Hlinka ve Nicolas Pinon, Jean-Baptiste Saint-Criq) DS 9 için kapı paneli süslemesi yaratmaları istendi. Jüri daha sonra Anne Lopez'i ilk DS x MÉTIERS D'ART yarışmasının birincisi olarak belirledi ve DS Automobiles, benzersiz bir DS 9'un (DS 9 MÉTIERS D'ART adı verildi) iç kaplamasının üretimi için özel bir bütçe ayırdı.

Anne Lopez, sıradışı süslemeler yaratmak için el işçiliği tekniklerinden yararlanıyor. Özellikle rüzgarın hareketinden ve doğa üzerindeki etkisinden ilham alıyor. Paris Güzel Sanatlar Akademisi mezunu olan ve çalışmalarını Avrupa, Amerika ve Asya'da sergileyen sanatçı, DS x MÉTIERS D'ART yarışmasının birincisi oldu.

 

DS 9 MÉTIERS D'ART, stukodan yapılmış iç süslemeleriyle dikkat çekiyor. Sanatçı tarafından işlenen kaplama, çalışma devam ederken kuruyor. Parçalara verilen harekete, özellikle yaldızlama ile ışığı yakalayan ve bunların karşısında gölgelerde kalan alanların renk oyunları eşlik ediyor.

*Jüri üyeleri: Haute Couture ve Moda Federasyonu Başkanı Pascal Morand, hasır kakmacılık ustası Lison de Caunes, Maison Lesage Sanat Direktörü ve korse üreticisi Hubert Barrère, dolap yapımcısı ve Atelier Farouche Paris'in yaratıcısı Anna Le Corno, DS Automobiles Genel Müdürü Béatrice Foucher, DS Automobiles Tasarım Direktörü Thierry Metroz ve DS Automobiles Döşeme Atölyesi Müdürü Jean-Philippe Vanhulle