ALLER AU CONTENU

DS E-TENSE PERFORMANCE

Rafineliğin geleceğe güç vermesi için

%100 elektrik motoru ve yenilikçi bir batarya ile donatılmış fütüristik bir tasarıma sahip DS E-TENSE PERFORMANCE konsept otomobilini keşfedin.

Formula E, gelecekteki otomobillerimizi şekillendirdiğinde

DS E-TENSE PERFORMANCE, aerodinamik tasarımı ve motorsporlarındaki zaferlerimizden ilham alan teknolojisiyle yeni E-TENSE neslini müjdeliyor. Formula E ile gelecekteki tasarımlarımız arasında gerçek bir köprü olan bu %100 elektrikli konsept otomobil, yüksek performanslı otomobillerin geleceğinin önünü açıyor.

Elektrikli sürüşün geleceğini yazıyor

Bir konsept otomobilden daha fazlası olan DS E-TENSE PERFORMANCE, E-TENSE yelpazemizin geleceğinin fragmanını sunuyor. Bu gerçek yüksek performanslı laboratuvar, DS Automobiles mühendislerinin otomobillerimizde kullanılacak en yeni nesil parçaları analiz etmelerini, geliştirmelerini ve oluşturmalarını sağlıyor.

Yüksek performanslı bir teknolojik laboratuvar

Formula E pilotlarımız tarafından gerçek koşullarda test edilen DS E-TENSE PERFORMANCE, yavaşlama sırasında 600 kW'lık gücü için olağanüstü bir rejenerasyon sistemine ve 0'dan 100 km/sa hıza 2 saniyede çıkmasını sağlayan güçlü hızlanma kabiliyetine sahip.
DS E-TENSE PERFORMANCE, dört tekerlekten çekiş sistemiyle birleştirilen ikiz elektrik motorlarının toplam gücü sayesinde 815 beygir gücüne kadar çıkabiliyor.  
Özellikle yenilikçi olan şasi, motor ve batarya, geleceğin elektrikli otomobilinin geliştirme çalışmalarının merkezinde yer alıyor. 

DS Automobiles'den yeni vizyon

DS E-TENSE PERFORMANCE, ilk konsept otomobillerimiz doğrultusunda tasarım dilini %100 elektrikli nesil için yeniden yorumluyor. Böcek efektli geçişli rengi, zarif çizgileri boyunca ışıkla oynuyor. İki tonlu motor kaputu, DS WINGS sayesinde daha çok dikkat çeken yeni ışık imzası ve üç boyutlu aydınlatmalı DS logosu, tasarımlarımızın geleceğini şekillendiriyor. İçeride, direksiyon simidi tasarımı ve spor koltuklar, sürüş hassasiyetini sağlamak için Formula E'den ilham aldı. 21 inçlik jantlar, benzersiz ekler sayesinde aerodinamik bir profil sunuyor.

Otomobilin geleceği

DS Aero Sport Lounge konsept otomobil

Yenilikçi tasarımın, benzersiz dokunuşların ve en çılgın hayallerin hayat bulmuş hali olan konsept otomobiller, birer sanat eseridir.

Teknik uzmanlık

DS Automobiles atölyelerinin kulislerini ziyaret edin.