ALLER AU CONTENU

DS AERO SPORT LOUNGE

Seyahat Sanatı

DS AERO SPORT LOUNGE ile DS Automobiles yeni bir gövde formunu hayata geçiriyor. Asil, sıcak, geniş, sessiz, romantik ve bir o kadar da akıllı olan bu konsept otomobil geleceğin habercisidir.
Öncü çizgiler
Yüksek sürüş pozisyonu, geniş görüş alanının yanı sıra aerodinamik, teknik verimlilik ve olağanüstü bir tasarımın eşlik ettiği Birinci Sınıf konfor... DS AERO SPORT LOUNGE'ın özellikleri benzersizdir. 
Işık imzası
DS AERO SPORT LOUNGE, 500 kW'lık elektrik motorunun sembolü olan markanın imzası niteliğindeki aydınlatılmış E-TENSE ifadesi ile öne çıkmaktadır. DS MATRIX LED VISION tipi farlara, gündüz farları ve gelecekte DS Automobiles’i simgeleyen ögelerden biri haline gelecek olan DS LIGHT VEIL adını taşıyan ışık duvaklarına eşlik eder    

Çizgilerin Gücü

DS AERO SPORT LOUNGE, oranları ve karoser şekli sayesinde optimum aerodinamik verimliliği elde etmek için hava akışlarını yönlendirir. Geniş tavan çizgisi ve kameralar ile birlikte, otomobile duygusal ve etkileyici bir tarz kazandırırken dinamik bir tasarım ve görkemli bir görünüm de ortaya çıkıyor.

Rafinelik ve teknoloji

DS Automobiles, seyahat amaçlı bir makine yaratmak için yeniden keşfedilen bir tasarım ortaya koymaktadır. DS AERO SPORT LOUNGE'da, ekranlar dijital olarak sunulmaktadır. Navigasyon ve bilgi-eğlence ögeleri ön panele yansıtılırken, sürüş bilgileri artırılmış gerçeklik yoluyla ön camda gösterilir. Bilgi ve eğlencenin birleşimi, dokunmatik tabletlerin kısıtlamalarını ortadan kaldırır. Koltuklar arasında orta kol dayanağı, kılavuz görevi görür.

Mükemelliği yansıtan malzemeler

DS AERO SPORT LOUNGE, sanat atölyeleri ve zanaatkarların benzersiz teknik uzmanlığından yararlanarak sanat ve teknolojiyi harmanlar. Fransız lüks yaşam uzmanlığının değerli malzemeler ile birleşmesiyle Future Craft ortaya koyulmuştur.

 

Ön panel kaplaması ve koltukların sırt kısımları ahşap üzerine hasır kakma tekniği kullanılarak yapılmıştır. Tasarlanan bu malzeme, el yapımı lüks konsepti ile sürdürülebilir şekilde çalışma tutkusu arasında mükemmel bir simyayı temsil eder. Konforu ön plana çıkaran yüksek yoğunluklu köpük teknolojisine sahip genişletilmiş koltuklar, pamuklu saten ile süslenmiştir. Kapılarda, üç malzemeli dokuma mikrofiber teknik kumaş ile kabinde ortam aydınlatması sağlanır. Özel bir zanaatkar tarafından yaratılan benzersiz örgü, sanatı teknolojiyle harmanlar.

Hasır kakma
Pamuklu saten
Üç malzemeli dokuma mikrofiber

Otomobilin teknolojisi

Koltuklar arasında orta kol dayanağı, kılavuz görevi görür. Leap Motion ve Ultrahaptics teknolojileri sayesinde, elin tek bir hareketiyle komut verilir ve karşılığında duyusal bir yanıt alınır.

Bağlantılı güç

DS AERO SPORT LOUNGE'ın IRIS adını taşıyan yapay zeka, ön panelin merkezinde yer alır ve basit görüşmeler yoluyla otomobilin tamamını kontrol eder.. Yeni nesil 110 kWh bataryaya bağlı E-TENSE motoru, 500 kW güç üreterek 650 km'nin üzerinde bir menzil sunarken, 0'dan 100 km/saat hıza sadece 2,8 saniyede çıkmanızı sağlar. DS ACTIVE SCAN SUSPENSION optimum konfor sağlar.

Yüksek performanslı bir teknolojik laboratuvar

Formula E pilotlarımız tarafından gerçek koşullarda test edilen DS E-TENSE PERFORMANCE, yavaşlama sırasında 600 kW'lık bataryasının yenilenmesini sağlayan olağanüstü bir sistemden ve 0'dan 100 km/saat hıza 2 saniyede çıkmasını mümkün kılan güçlü hızlanma kapasitelerinden yararlanır. 

Otomobilin geleceği

DS E-TENSE PERFORMANCE konsept otomobil

Yenilikçi tasarımın, benzersiz dokunuşların ve en çılgın hayallerin hayat bulmuş hali olan konsept otomobiller, birer sanat eseridir.

Teknik uzmanlık

DS Automobiles atölyelerinin kulislerini ziyaret edin.