DS AUTOMOBILES

ELEKTRİKLİ VE HİBRİT OTOMOBİLLER

Otomobil üretmeye başladığımız ilk günden bu yana cesaretin getirdiği yenilikçilik arzusuyla, tam elektrikli otomobil geliştirmek için çaba sarf ediyoruz.

Her zaman mükemmeli arayan felsefemiz doğrultusunda 2015’ten bu yana dünyanın ilk elektrikli tek kişilik dünya şampiyonası olan Formula E’de boy gösteriyoruz. Bu sayede mühendislerimiz geleceğin teknolojisinden yararlanarak kendi sınırlarını zorlama şansı yakaladılar.

 

Elde ettiğimiz gurur verici uzmanlığın sonucu olan araştırmalarımızın getirilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz ve bu noktada geliştirdiğimiz elektrikli model ailemiz “E-TENSE” ile bu sözümüzü yerine getirmek istiyoruz.

Elektrik Teknolojisi: Pistlerden yollara..

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 şarj edilebilen hibrit ve %100 elektrikli DS 3 CROSSBACK E-TENSE modelleri 2019 yılında DS Koleksiyonu’nun elektrifikasyon stratejisini oluşturacaklar.

Otomobillerin, Formula E araçlarından devralınan yüksek kapasiteli fren enerjisi geri kazanımı teknolojisi ile son derece verimli bir performans göstermeleri bekleniyor.

Elektrik enerjisinin tasarım, ince zevk ve teknoloji ile birlikte çalışabileceğinin yanı sıra çevresel soru işaretleri ve şehir merkezlerine erişim konusunda gelecekteki potansiyel sınırlamaların cevabı olduğunu da göstermek istiyoruz.

DS E-TENSE FE 19

Sahip olduğu %100 elektrikli motor sayesinde 0-100 km/saat hızlanmayı sadece 2,8 saniye gibi son derece patlayıcı bir şekilde gerçekleştiren DS E-TENSE FE 19, saatte 230 km hıza ulaşabiliyor. 

DS 3 CROSSBACK E-TENSE

2020 Bahar döneminde satışa sunulacak olan DS 3 CROSSBACK E-TENSE, elektrikli otomobil ekosisteminde yeni bir dönemin kapısı açacak özelliklerle geliyor: 320 kilometreye kadar menzil (WLTP standartlarında) ve akünün yüzde 80’inin yarım saat içerisinde şarj olabilmesi. 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4

2019 yılı son çeyreğinde satışa sunulacak DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 şarj edilebilen hibrit, ilericilik ve gücü bir potada eritiyor: Dört tekerlekten çekiş, 300 beygir güç ve düşük yakıt tüketimi (WLTP standartlarına göre 100 km’de 2.2 litreden daha az). 

DS X E-TENSE

Geleceğin otomobilinin sınırları ortadan kaldıran bir yorumu olan DS X E-TENSE, teknoloji ve şiiri bir araya getiriyor. Sahip olduğu iki adet %100 elektrikli motor sayesinde, hayalleri süsleyen otomobilimiz 540 beygirden 1360 beygir gücüne kadar son derece güçlü bir performans ortaya koyuyor.