DS'e göre şarj edilebilir hibrit

E-TENSE şarj edilebilir hibrit güç ünitelerimizde benzin ve elektrik kombinasyonu, güç ve esneklik sunar. Elektrik, düşük veya sıfır emisyonla eş anlamlıdır, yola çıkarken sessizlik ve dinamizm sunar.

DİNGİNLİK Şarj edilebilir hibrit otomobillerimiz ile özgürce sürün

E-TENSE modellerimiz, DS 7 CROSSBACK'in 300 hp E-TENSE 4x4 şarj edilebilir hibrit güç ünitesinde 58 km'ye kadar (WLTP¹ çevrimi) elektrikli sürüş menzili sunar ve bu değer günlük yolculukların çoğunu kapsayacak kadar yeterlidir.

Bu yeni nesil şarj edilebilir hibrit (PHEV), %100 elektrikli modda neredeyse bir menzil sunmayan (maksimum 2 ila 3 km) “şarj edilemeyen” hibritlerden (HEV) farklıdır.

MENZİL Şarj edilebilir hibrit otomobilin menzili hakkında bilmeniz gereken her şey

Hava koşulları ve sürüş tarzınız gibi birçok faktör şarj edilebilir hibrit otomobilinizin elektrikli sürüş menzilini etkileyebilir. Bir şarj edilebilir hibrit otomobilin batarya verimliliğini etkileyen unsurları keşfedin.

Hız

Seyir hızı, şarj edilebilir hibrit otomobilinizin menzilini en çok etkileyen faktördür. Düşük hızdaki seyirlerde elektrik modunu seçin. Menzili korumak için otoyollarda makul hızlarda seyir yapmak önemlidir.

Sürüş tarzı ve sürüş yapılan coğrafya

Sürüş tarzı ve coğrafya, şarj edilebilir hibrit otomobilinizin menzilini etkiler. Fren enerjisi geri kazanımının (rejeneratif frenleme) etkin kullanımı ve yumuşak bir sürüş, enerji (yakıt veya elektrik) tüketiminde %15'e kadar tasarruf sağlayabilir.

Termal konfor ve ısıtma

Yüksek sıcaklık veya dondurucu soğuk, bataryaların kimyasal reaksiyonlarını etkiler. Isıtmaya bağlı olarak menzil,ilkbahar ve kış arasında %35'e kadar değişebilir. Otomobilinizi programlayarak önceden iklimlendirmek, kış ve yaz aylarında elektrikli sürüş menzilinizi artırmanın en etkili yollarından biridir.

E-TENSE teknolojisi

TEKNOLOJİLERİMİZLE LİMİTLERİ ZORLAYIN

Fren Enerjisi Geri Kazanımı

Sürüş modları

E-SAVE özelliği

Bataryayı şarj etmek için fren yapmanız yeterliDAHA FAZLA BİLGİ
DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 | DS Automobiles
Size en uygun sürüş modunu seçebilirsinizDAHA FAZLA BİLGİ
DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 | DS Automobiles
Daha sonrası için elektrik depolayınDAHA FAZLA BİLGİ
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4

GÜNLÜK ŞARJ

%100 elektrikli sürüş

Şarj, bir şarj edilebilir hibrit otomobilden tam olarak yararlanmak için önemli bir adımdır. Tam şarjlı E-TENSE modellerimiz, DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 300 versiyonunda 58 km'ye kadar (WLTP¹ çevrimi) elektrikli sürüşmenzili sunmaktadır.Elektrikli sürüşün keyfini çıkarmak için şarj edilebilir-in hibrit otomobilinizi her gün şarj etmenizi öneririz.

ŞARJ SÜRESİ

Menzil tercihinize göre şarj sürenizi hesaplayın.

Şarj üniteleri

ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT OTOMOBİLİNİZ İÇİN SORUNSUZ ŞARJ YÖNTEMLERİ

Evde hızlı şarj imkanı

Yolculuk esnasında şarj

Şarj kabloları

Otoparkınız hızlı şarj noktasına dönüşüyorDAHA FAZLA BİLGİ
DS7 CROSSBACK E-TENSE | DS Automobiles
Şarj edilebilir hibritinizle huzurlu yolculuklarDAHA FAZLA BİLGİ
DS7 CROSSBACK E-TENSE
Her prizin şarj noktası olduğunu hayal edin...DAHA FAZLA BİLGİ
DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 | DS Automobiles

ÖZGÜRLÜK Şarj edilebilir hibrit otomobillerin avantajları

Daha çevre dostu ve yüksek performanslı otomobil

Şarj edilebilir hibrit otomobilimiz son derece verimli ve çok yönlüdür: Sürüş keyfinizden ödün vermeden %100 elektrikli sürüş modunda sıfır emisyon ve karma koşullarda düşük yakıt tüketimi sağlar.

Şehirlerin kapısı size her zaman açık...

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 şarj edilebilir hibrit otomobiliniz ön camımın üzerinde yer alan mavi LED ile %100 elektrikli sürüş modunda olduğunu gösterir ve yüksek emisyonlu sürüş kısıtlaması olan şehirlerde rahatlıkla kullanmanıza olanak sağlar. 

Daha az yakıt tüketin

Elektrik motorları sayesinde bir şarj edilebilir hibrit otomobil, benzinli ya da dizel eşdeğerlerinden daha az yakıt tüketir. 

Yasal uyarılar ¹ Hibrit: Yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerleri, yeni düzenleme olan Dünya Uyumlulaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü WLTP'ye (AB 2017/948 Regülasyonu) göre belirlenmiştir ve elde edilen değerler, diğer araçlar ile kıyaslanabilirliği sağlamak bakımından, NEDC’ye çevrilmiştir. Güncel bilgi için lütfen satış noktanıza başvurunuz. Bu WLTP prosedürü, daha önceden kullanılan NEDC döngüsünün yerini alır. Test koşulları daha gerçekçi olduğundan, WLTP prosedürüne göre ölçülen yakıt tüketimi ve CO₂ emisyonları birçok durumda NEDC prosedürüne göre ölçülenlerden daha yüksektir. Yakıt tüketimi, CO₂ emisyonları ve menzil değerleri, gerçek kullanım koşullarına, şarj sıklığı, sürüş tarzı, hız, seçilen isteğe bağlı donanım, lastik türleri, dış sıcaklık, araçta tercih edilen termal konfor gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Daha fazla bilgi için satış noktanızla iletişime geçtiğinizden emin olun.