ALLER AU CONTENU
DS AUTOMOBILES PİLOTU JEAN-ERIC VERGNE, ROMA E-PRIX'SİNDEN SONRA ŞAMPİYONANIN LİDERLİĞİNE OTURDU

10 Nisan 2022

 

Her iki yılda bir gerçekleştirilen Révélations buluşması Fransız yaratıcılığını ve uluslararası tasarımları kutlayan kaçırılmaması gereken bir etkinliktir. Yoğun bir fikir alış verişi ortamı sağlayan Révélations, tasarım pazarının profesyonellerini ve zanaatkarlığa değer verenleri benzersiz eserler ve olağanüstü teknik bilgi etrafında bir araya getiriyor.
Jean-Eric Vergne, Roma E-Prix'sinin 2. yarışını ikinci sırada tamamladı ve şampiyonanın liderliğine yükseldi. DS Automobiles de böylece Takımlar Şampiyonasında üçüncü oldu. Bir sonraki yarış 30 Nisan'da Monaco E-Prix'si olacak.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın 5. ayağı 10 Nisan Pazar günü Roma'da gerçekleşti.

 

Hem pilotlar hem de otomobiller için zorlu bir parkurda, Jean-Eric Vergne, heyecan verici bir sıralama turunun ardından yarışa pole pozisyonunda başladı. Böylece Jean-Eric Vergne Formula E kariyerinin 14. pole pozisyonunu elde ederken, DS Automobiles de %100 elektrikli araçlar şampiyonasındaki ilk startından bu yana 18. pole pozisyonu elde etmiş oldu.

 

Liderliğini korumak isteyen Jean-Eric Vergne, DS E-TENSE FE21'in direksiyonunda iyi bir başlangıç yaptı. 50 dakikalık yarışın ardından, iki güvenlik aracı periyodu nedeniyle yarış süresine 5 dak 15 sn eklenirken, Jean-Eric Vergne bitiş çizgisini 2. olarak geçti. Fransız pilot, yoğun bir rekabete karşı, güçlü bir yarış çıkardı.

 

 

 

Antonio Felix Da Costa, yarışa 9. sırada başladı ve damalı bayrağı 13. sırada gördü.

 

Roma'daki bu 5. turun ardından, Jean-Eric Pilotlar Şampiyonası'nda liderliğe otururken, DS TECHEETAH ise Takımlar sıralamasında 3. sırada yer alıyor.

 

ABB FIA Formula E Şampiyonası'nın bir sonraki yarışı 30 Nisan'da Monako'da yapılacak.