ALLER AU CONTENU

DS AUTOMOBILES MONACO’NUN IŞILTISINI VE ZARAFETİNİ “GRAND GALA” TASARIMIYLA DS E-TENSE FE23’TE BULUŞTURACAK!

DS Performance ekibi tarafından geliştirilen DS E-TENSE FE23 “Grand Gala”, Monaco’yu yansıtan şık gece elbiselerine saygı duruşunda bulunarak dünyanın en ünlü motor sporları yarışını kutluyor. 

Paris, 19 Nisan 2024

"Formula E’de ikişer defa Pilotlar ve Takımlar Çifte Şampiyonluğu bulunan DS Automobiles, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 10. sezonunun sekizinci yarışı olan Monaco yarışına özel  bir tasarımla katılacak. 

 

Elektrikli geleceğe yön veren premium otomobilleriyle sürüş zevkini Fransız lüksüyle buluşturan DS Automobiles ve PENSKE AUTOSPORT, ABB FIA E World Şampiyonasında başarılar elde etmeye devam ederken bu kez Monaco’nun prestijini ve ışıltısını benzersiz bir tasarımla DS E-TENSE FE23 yarış aracının gövdesinde buluşturacak. 

 

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, her yıl olduğu gibi bu yıl da Monaco’ya uğrayacak. DS Automobiles, motor sporlarına ev sahipliği yapan köklü geçmişiyle dünyanın en önemli yarış etkinliklerinden biri olan Monaco E-Prix’inde bu kez özel bir tasarımla yer alacak. 

 

DS Performance ekibi tarafından geliştirilen DS E-TENSE FE23 “Grand Gala”, Monaco’yu yansıtan şık gece elbiselerine saygı duruşunda bulunarak dünyanın en ünlü motor sporları yarışını kutluyor. 

 

27 Nisan’da düzenlenecek olan bu özel yarışta sürücü koltuğunda iki Formula E şampiyonluğu bulunan ve  2019 Monaco E-Prix yarışınını kazanan Jean-Eric Vergne ile takım arkadaşı 2022 Formula E şampiyonu olan ve aynı yıl Monaco E-Prix yarışını kazanan Stoffel Vandoorne yer alacak. 

 

Pilotlar ayrıca, DS E-TENSE FE23 “Grand Gala” yarış aracının büyüleyici renkleriyle uyumlu yarış tulumları ve kasklarla da boy gösterecek ve “Grand Gala” tasarımına sahip özel bir DS 7 E-TENSE 4x4 360 yol aracı da pilotların kullanımı için sunulacak."

"Bu özel yarışı heyecanla bekliyoruz!

 

Bu çok özel ve benzersiz yarış etkinliği için yine aynı derecede özel ve benzersiz DS E-TENSE FE23’ü geliştirdiklerini söyleyen DS Performance Direktörü Eugenio Franzetti, şu değerlendirmeyi yaptı: “Monaco’nun dört bir yanında karşılabileceğiniz gala etkinliklerinden ilham alan otomobilimiz bu kez   ‘Grand Gala’ olarak adlandırılan ve Monaco yarışı için  özel olarak tasarlanan takım elbisesiyle karşımıza çıkacak. Olağanüstü araç kaplamasının yanı sıra pilotlar için de ‘Grand Gala’ temasından ilham alan muhteşem tulumlar ve kasklar tasarladık. Jean-Eric ve Stoffel’in Monaco turlarında kullanacağı ve yarış aracımızla aynı kaplama tasarımına sahip DS 7 E-TENSE 4X4 360 için de aynısı geçerli.  Ayrıca bu etkinliğe özel olarak ‘Automobilist’ dergisi tarafından tasarlanan büyüleyici posterlerde ‘Automobilist’ web sitesinde koleksiyoncuların beğenisine sunulacak. DS Perforformance ve iş ortağı PENSKE AUTOSPORT’un güzel ve yenilikçi çözümleriyle dolu bu özel yarışı heyecanla bekliyoruz.”

 

Eugenio Franzetti, Directeur de DS Performance