FORMULA E Jean-Éric Vergne, yeni DS E-TENSE FE21 ile Roma'da zafer elde etti

DS Automobiles, Roma'da gerçekleştirilen haftasonu yarışında ilk zaferini elde etti. İlk turda, yeni DS E-TENSE FE21'in pilotluğunu yapan Jean-Éric Vergne, DS TECHEETAH'a sezonun ilk başarısını getirdi. İkinci yarışta António Félix da Costa, zorlu koşullara rağmen ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası için önemli puanlar toplamayı başardı.

3. Tur, 10 Nisan Cumartesi

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın üçüncü turunun yapıldığı Roma'nın yeni pistinde DS E-TENSE FE 21'in ilk yarışında Jean-Éric Vergne ve DS TECHEETAH ekibi, deneme turlarında zorlu anlar yaşamalarına rağmen, yarış sırasında tam performansla olağanüstü bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başardılar! Hafif ıslak bir pistte güvenlik arabasının arkasında başlatılan yarış, birden fazla pozisyon değişikliğini içeren bir liderler savaşı oldu. Alandaki tüm tecrübesini ortaya koyan JEV, liderliği ele geçirmek ve yarışı kazanmak için atak modlarını mükemmel bir şekilde kullandı. Bu zafer ile Fransız pilot şampiyona yolundaki ilk puanlarını da almış oldu. İyi bir geri dönüşün ardından, António Félix da Costa bitişte açıkça ilk 10'da yer almayı hedefleyebilecekken aracının patlayan lastiği puanlamadaki yerini kaçırmasına neden oldu.

4. Tur, 11 Nisan Pazar

DS TECHEETAH takımı, Roma'daki ikinci yarışta, daha az verim elde ettiği bir Pazar günü geçirdi. Eleme turları sırasında DS Automobiles temsilcilerini öncelikle yağmur sekteye uğrattı. Sonunda start çizgisinde, António Félix Da Costa 15inci sıraya, Jean-Éric Vergne ise 20nci sıraya yerleşti, pilotlarımız sıralamada yukarıya yükselmek için büyük çaba gösterdiler. Sekiz sıra tırmanmasının ardından, António Félix Da Costa yedinci sırayı aldı ve yeni DS E-TENSE FE21 ile ilk puanlarını kazandı. Start ​​çizgisinde daha gerilerde yer alan, Jean-Éric Vergne ise birçok sollamanın ardından, yarışı ilk onun hemen arkasında bitirdi.

Roma'daki ilk yarışta galibiyet elde eden DS E-TENSE FE21 ile sürücülerimiz, sezonun ilk dört yarışından sonra her zamankinden daha belirsiz bir ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nda önemli puanlar kazanmayı başardılar. Takım sıralamasında, DS TECHEETAH şimdilik üçüncü sırada yer alıyor ve sezon sonuna kadar yeni unvanlar kazanmayı hedefliyor.