ALLER AU CONTENU

DS AUTOMOBILES İLE ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT

E-TENSE şarj edilebilir hibrit motorlarımızda benzin ve elektriğin birlikteliği güç ve esneklik sunar. Elektrik, düşük veya sıfır emisyonun eş anlamlısı olarak, sessizlik ve dinamizm sunar.

ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT OTOMOBİLİN AVANTAJLARI

Sessizlik ve sürüş konforu

Şarj edilebilir hibrit otomobillerimiz ile elektrikli modda sessiz kalkışı deneyimleyin. E-TENSE modellerde, otomobilinizin içindeki sessizlik, standart olarak sunulan akustik izolasyonlu ve lamine camlarla desteklenir.

E-TENSE'e özel hizmetler

Günlük hayatınızı kolaylaştırmak için DS Automobiles'in sağladığı çeşitli hizmetlerden yararlanın: şarj istasyonlarını bulun ve halka açık noktalarda şarj işlemi başlatın veya bir ev tipi şarj istasyonunun kurulumunu doğrudan akıllı telefonunuz üzerinden planlayın.

Emisyonlar

E-TENSE otomobillerimiz, şarj edilebilir hibrit güç ünitesi ile, 30 g/km CO₂ ve 1,4 litre/100 km'den itibaren düşük emisyonlar ile düşük tüketimi bir araya getirir (modele göre değişiklik göstermektedir).

GÜÇ VE ESNEKLİK

Sürüş modları

E-TENSE modellerimizde birden fazla sürüş modu vardır:

 

Tam Elektrikli Sürüş Modu

Her zaman varsayılan olarak seçili olan Sıfır Emisyon modu, çoğu ev-iş yeri arası yolculuğun yakıt tüketmeden yapılmasına olanak tanır.

 

Hibrit Mod

Özellikle verimli olan bu modda, %100 elektrikli, %100 benzinli veya gereken durumlarda her ikisinin karışımı sürüş sağlanarak, farklı enerjiler otomatik olarak yönetilir.

 

Spor Modu

Bu modda, gaz pedalı, vites kutusu, direksiyon ve elektronik kumandalı süspansiyonun eşleşmesi ayarlanarak DS 9'un mekanik olanaklarından tam olarak yararlanmanız sağlanır.

 

Konfor modu

İçten yanmalı motor tiplerinde ve E-TENSE'de bulunan bu mod, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION sisteminin etkinleştirilmesini sağlar. Yolu takip eden bir kamera, yoldaki bozuklukları algılayarak amortisörün sertliğini ya da yumuşaklığını anlık olarak ayarlar ve böylece optimum konfora ulaşmanızı garanti eder.

Rejeneratif fren sistemi

Formula E'ye katılımımız ve çifte şampiyon unvanımız sayesinde, rejeneratif frenleme de dahil olmak üzere birçok yenilik geliştirdik. Bir motor freni gibi, yavaşlama evrelerinde kinetik enerjiyi elektriğe dönüştürmenize izin verir, böylece elektrikli otomobilinizin aküsünün şarj olmasını sağlar.

 

Bu işlev, vites kolunun basitçe ittirilmesi ile etkinleştirilebilir.

E-SAVE İşlevi

E-SAVE fonksiyonu, yolculuğunuzun son 10-20 kilometresini sera gazı veya kirletici emisyonu olmadan %100 elektrikli modda sürebilmenize yetecek kadar ‘şarj seviyesi’ saklamanıza imkan tanır. Böylece, emisyon kısıtlamalı bölgeler olsa bile yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

AIDES & AVANTAGES FISCAUX

Une fiscalité qui lui est propre

L'hybride rechargeable permet des économies même au moment de l'immatriculation. Lors de l'achat d'un véhicule hybride neuf, une prime est en effet accordée. Un véhicule PHEV peut aussi être exonéré des frais de carte grise.

Découvrez vos avantages

 

 

ECO ADVISOR WIDGET NOT AVAILABLE

Calculez vos économies

 

 

100% elektrikli sürüş menzili hesaplayın

Gerçek menzilinizi öğrenmek için aşağıdaki ayarları yapın
AUTONOMY SIMULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

ŞARJ

E-TENSE otomobilinizi şarj edin

Şarj etmek, şarj edilebilir hibrit otomobilinizin tüm potansiyelinden yararlanabilmek için büyük önem arz eder. Otomobilinizi kullanmadığınız zamanlarda, fişe takmanız önemlidir. Elektrikli sürüşten tam olarak yararlanmak için şarj edilebilir hibrit otomobilinizi her gün şarj etmenizi öneririz.

İhtiyaçlarınıza uygun çözümler

DS Automobiles, şarj çözümünüz için size mümkün olan en iyi hizmeti ve desteği sağlamak amacıyla evinize DS Ev Tipi Şarj İstasyonunun kurulumunu gerçekleştirmek üzere eŞarj şirketini önerir. DS Automobiles memnuniyet kriterlerini karşılayan hızlı ve kaliteli bir kurulum hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz.

MyDS Uygulaması

Menzil hakkında bilgiler

MyDS uygulaması, şarj edilebilir hibrit aracınızın menzilini gerçek zamanlı olarak öğrenmenizi sağlıyor. Şarj aşamalarında ayrıca hızını ve süresini de takip edebilirsiniz.

Uzaktan şarj

Uzaktan şarj kontrolüyle, şarjı başlatmak veya planlanmış şarj moduna geçmek için MyDS uygulamasını kullanın. Bu özellik, daha uygun zaman aralıklarında şarj etmenizi sağlıyor.

Uzaktan ısıtma ve soğutma

Kabinin ön ısı koşullandırma ayarı, aracınızın ısıtmasını veya soğutmasını programlamanıza olanak tanıyor. Konforunuz için tasarlanan bu işlev, aynı zamanda araç şarj olurken akünüzün menzilini de koruyor.