HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS TECHEETAH, AD DIRIYAH E-PRIX’TE SEZON İÇİ TEST SÜRÜŞÜNÜ
TATIANA CALDERON’UN GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİ DUYURDU

Versay, 20 Kasım 2018

DS TECHEETAH, Tatiana Calderon’un Krallık’ta düzenlenecek açılış E-Prix’inin ardından 16 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın ev sahipliği yapacağı Ad Diriyah’ta DS E-TENSE FE19’u test edeceği için son derece mutlu olduğunu duyurdu.

Tatiana daha önce FIA Avrupa Formula 3 Şampiyonası’nda 2013-2015 yılları arasında 3 sezon mücadele ederken, 2016 yılında GP3 serisinde de yarıştı. 2018 yılında Formula 1 araçlarıyla test sürüşleri yapmaya başlayan Calderon, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Meksika GP’sinden hemen sonra Formula 1 aracıyla ilk sürüş deneyimini yaşadı.

DS TECHEETAH Takım Patronu Mark Preston konuya şu şekilde yaklaşıyor:
“Organizatörler test sürüşleri için yetenekli kadın bir pilot düşünüp düşünmediğimizi sorduklarında bunun önemli bir fırsat olduğunu düşünerek hemen kabul ettik. Kafamızdaki yetenekli kadın pilotları düşünmeye başladığımız andan şu ana kadar listenin en tepesinde Tatiana vardı. Tatiana oldukça yetenekli bir pilot ve onun takımımızda da sahip olduğu yetenekleri sonuna kadar kullanarak mükemmel bir performans ortaya koyacağına eminiz. Buna ek olarak Formula E’nin şaşalı dünyasında boy göstereceğimiz DS E-TENSE FE19’u test edeceğimiz için de oldukça heyecanlıyız. Umarım yapacağımız test sürüşleri Tatiana’ya yarışlardan alacağı keyfi az da olsa hissettirir ve ilerleyen süreçte kendisini Formula E’de yarışırken görebiliriz.”

 

Ad Diriyah E-Prix’te test sürüşü gerçekleştirecek olan DS TECHEETAH Test Pilotu Tatiana Calderon şöyle konuşuyor:
“Aralık ayında DS E-TENSE FE19'u test etmek için sabırsızlanıyorum. Formula E gerçekten heyecan verici bir alan ve test sürüşleri boyunca yarışlar hakkında çok fazla şey öğrenmek güzel olacak. Tamamen elektrikli bir yarış arabasını ilk defa kullanacağım. Bu yüzden aracımdan en yüksek verimi alabilmek için sürüş tarzımı nasıl adapte edeceğimi merak ediyorum. Geçen sezonun başarılı sonuçlarından sonra DS TECHEETAH ile çalışacak olmaktan heyecan duyuyorum ve ilk sezon içi test çalışmasında yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”