HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS AUTOMOBILES, 30. YAŞINI KUTLAYAN LOUVRE PİRAMİDİ’NİN SPONSORU OLUYOR

Louvre Piramidi.. DS Automobiles için sonsuz bir ilham kaynağı...

Cesaret, yaratıcılık, avant-garde, mükemmeliyet, gelenekler ve fütürizm: Bugün 30. Yaşını kutlayan Louvre Piramidi daha iyi bir şekilde tanımlanamazdı.

Geleneksel ve çağın ötesinde değerleri bir araya getiren Piramit, modernlik ve inovasyonun gerçek bir sembolü. Artık kimse Paris'i ya da Louvre Müzesi'ni Piramit olmadan hayal edemiyor. 80’li yılların başında dünyaya bir proje olarak duyurulan Piramit, o yıllarda bile büyük eleştirilere maruz kalırken, aradan geçen 30 senede en sert eleştirmenler bile Piramit’in büyüsü karşısında bu ikna olmuş durumda. Piramit günümüzde dünya çapında zamanın ötesinde bir eser olarak tanınıyor.

DS Automobiles, Piramit’in 30. yaş gününü kutlamak için düzenlenen etkinliklere sponsorluk yapıyor. Mart 2019 - Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan kutlamalarda katılımcılar, JR’in katılım gösterisini, açık hava fotoğraf sergisini, 21 Haziran’da düzenlenecek Orchester de Paris’nin büyük bir konserini ve koreograf Kader Attou ve Orchester des Champs-Elysées ortaklığıyla yapılacak hiphop dans gösterisini takip etme şansı yakalayacaklar. Kutlama etkinlikleri, “Leonardo da Vinci” ve “Homage to Pierre Soulag” sergileriyle sona erecek.

Piramit için düzenlenen etkinliklere verilen destek, Louvre Müzesi’nin 2014 ve 2016 yılları arasındaki müze ve karşılama alanlarının yeniden tasarlaması adına yapılan sanatsal programlama ve projelerine de destek veren DS markası için son derece doğal bir hamle. DS markası ve Louvre Müzesi, geleceklerini inşa ederken geleneksel ve modern yaklaşımları bir araya getirme felsefesini paylaşıyorlar.

Konuyu değerlendiren DS Stil Direktörü Thierry Metroz şöyle konuşuyor;

“Sahip olduğumuz ortak vizyon, mükemmellik ve dünya genelindeki Fransız imajını destekleyen bilgi birikim ve inovasyon arasındaki uyuma dayanıyor. 1955 yılında DS’in ilk çıkışını yaptığı ve gerçek simgesi Louvre Müzesi olan Paris, 60 sene sonra DS markasının yaradılışına şahit oldu.

Piramit, bir sanat eserinden öte, dünyadaki otomotiv sektöründeki Fransız lüks kurtarıcı eşyalarını yerleştirmek olan DS markası için tükenmez bir ilham kaynağını temsil ediyor. Piramit’in formu, hafifliği, inceliği ve yapısal tekniği DS stilistleri için çıkış noktası olurken, dünyaya yeni bir vizyon katmayı amaçlayan yeni tasarımlarımda büyük bir rolü üstleniyor: “Zarafet ve Teknolojinin Ortaklığı”.