DS TECHEETAH, YENİ ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK İÇİN 5 AĞUSTOS'TA PİSTTE OLACAK! DS TECHEETAH, YENİ ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK İÇİN 5 AĞUSTOS'TA PİSTTE OLACAK!

17 Haziran 2020

6. Sezonunda ‘zorunlu’ bir moladan sonra DS Automobiles ve ortağı TECHEETAH, 5 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Formula E şampiyonasının seyircisiz olarak yapılacak son altı yarışı için (5-6 Ağustos, 8-9 Ağustos, 12-13 Ağustos) pistte olacak ve uzun süre ara verilen şampiyonayı sonlandıracak.  İki DS E-TENSE FE20'nin direksiyonlarında, iki Formula E şampiyonluğu bulunan ve 2018/2019 şampiyonu Jean-Eric Vergne ile Sürücü klasmanının şu anki lideri Antonio Félix Da Costa olacak. Takım sıralamasında da zirvede olan DS TECHEETAH ekibi, sezonun bu son yarışlarında yeni unvanlar kazanma amacıyla yarışacak.

Son birkaç hafta içinde, mühendisler DS E-TENSE FE20’nin yerleşik sistemlerini optimize etmeye odaklandılar, bunun yanında bir kez daha Sürücü ve Takım klasmanında şampiyonluklar kazanmada anahtar olan yarış stratejileri üzerine de çalışmalar yürüttüler. Sürücüler, karantinanın bitişiyle beraber yarış simülatöründe eğitimlerine devam ettiler.

Antonio Felix Da Costa, DS TECHEETAH sürücüsü: ‘Tekrar yarışacağım için çok mutluyum! Tüm dünya için çok garip zamanlardan geçiyoruz, ama piste geri dönmek gerçekten güzel. Şampiyona devam ederken liderlik koltuğunda biz varız, ancak sezonun yarısının sadece altı gün içinde tamamlanacağını unutmamak gerekiyor. Bu yarışlara hazırlanmak için çok çalıştık ve Berlin'e kazanmaya odaklı bir anlayışla geleceğiz!’