HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

FORMULA E DS Automobiles ve TECHEETAH yeniden kazanmaya hazır!

Paris, 26 Kasım 2020

Arka arkaya iki kere çift şampiyonluk kazanarak rekor kırdıkları altıncı sezonun ardından takım, başarılarının devamını garanti altına almakla meşgul. 

Pandemi nedeniyle Formula E kurallarını değiştirdi ve yeni sezon başlangıcı öncesinde yeni bir otomobilin homologasyonu yerine mevcut otomobilin homologasyonunun 2021 Dünya Şampiyonası sonuna kadar uzatılmasına olanak verildi. DS TECHEETAH, sezona şampiyon otomobili DS E-TENSE FE20 ile başlayacak. Xavier Mestelan Pinon, DS Performance Direktörü, DS E-TENSE FE21'i Roma E-Prix'sinde tanıtmadan önce 2021 şampiyonasına DS E-TENSE FE20'nin geliştirilmiş bir versiyonu ile başlanacağını belirtti.

Bu yeni sezonda DS TECHEETAH pistlerde bir önceki yıl zafer kazanan takım üyeleri ile yer alacak: İlk unvanının yeni bir tane daha kazanmak için onu motive ettiğini belirten güncel şampiyon Antonio Félix da Costa ve yeteneklerini göstermek için oldukça heyecanlı olduğunu belirten ABB FIA Formula E çifte şampiyonu Jean-Éric Vergne, ilk defa dünya şampiyonası adını alan FIA World Champion unvanı için yarışacaklar.