DS 9 E-TENSE

Hibritleşmenin gücü ve konforu

 

İki adet şarj edilebilir güç ünitesi

İki motor seçeneği ile sunulan* (250 BG önden çekişli ve 360 ​​BG dört tekerlekten çekişli), E-TENSE modellerimizin emisyonları 0 ila 49 g CO₂/km arasında değişir (onaya tabidir).

 

* E-TENSE 4x4 360 motor seçeneği önümüzdeki dönemde  sunulacaktır.

E-TENSE teknolojisi

Tamamen özgür sürüşün keyfini çıkarın

Rejeneratif Fren Sistemi

E-SAVE İşlevi

Sürüş modları

Otomobilinizin aküsünü frenleme sırasında şarj edinDAHA FAZLA BİLGİ
Rejeneratif Fren Sistemi
Elektrik modunun kullanımını programlayınDAHA FAZLA BİLGİ
Elektrik modunun kullanımını programlayın
Sürüş modunuzu seçinDAHA FAZLA BİLGİ
Sürüş modları

ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT E-TENSE'İN AVANTAJLARI

Sessizlik ve sürüş konforu

DS 9 E-TENSE ile elektrikli modda sessiz kalkışı deneyimleyin. E-TENSE modellerde, DS 9’unuzun içindeki sessizlik, standart olarak sunulan akustik izolasyonlu, lamine camlarla desteklenir.

Tamamen özgür sürüşün keyfini çıkarın

Şarj edilebilir hibrit otomobillerimiz, emisyon kısıtlamasına sahip şehirlerde yapılan sürüşlerde gerçek bir esneklik sağlar. Her zaman daha fazla konfor için, E-TENSE modellerimizin ön camının arkasında, elektrikli modun etkinleştirildiğini doğrulayan cam göbeği rengi bir LED ışık yer alır.

Emisyonlar

İki motor tipiyle sunulan* (250 BG önden çekişli ve 360 ​​BG dört tekerlekten çekişli), E-TENSE modellerimizin emisyonları 33 ila 49g CO₂/km arasında değişir (onaya tabidir).

Bagaj ve oturma kapasitesi

DS 9,  2,9 metrelik uzun aks mesafesi sayesinde, arka koltuklarda isteğe bağlı olarak sunulan Nappa deriden zarif “birinci sınıf kol dayanağı”nın eşlik ettiği geniş ve ferah bir yaşam alanı sunar. DS 9 E-TENSE'in azami 510 lt kapasiteli bagajı, segmentindeki en geniş seçeneklerden biridir.

E-TENSE Özel Hizmetler

Günlük hayatınızı kolaylaştırmak için DS Automobiles'in sağladığı çeşitli hizmetlerden yararlanın: şarj istasyonlarını bulun ve halka açık noktalarda şarj işlemi başlatın veya bir ev tipi şarj istasyonunun kurulumunu doğrudan akıllı telefonunuz üzerinden planlayın.

Şarj edilebilir hibrit otomobilin gücü

Dört tekerlekten çekişli versiyon: Biri öne, diğeri arkaya yerleştirilmiş iki elektrik motoruyla, E-TENSE 4x4 360 motor tipi, olağanüstü bir performanstan faydalanmanız için 360 BG'ne ulaşmanıza olanak tanır.

Tam elektrikli sürüş modunda menziliniz

Gerçekçi menzilinizi öğrenmek için aşağıdaki ayarları yapın

DUYULAR DS 9 E-TENSE 4x4 360'ı Keşfedin

DS 9 E-TENSE 4x4 360
  • DAHA FAZLA BİLGİ

Teknoloji ve zarafet

E-TENSE şarj edilebilir hibrit modellerimiz en iyi teknolojik bilgi birikimini olağanüstü performansla birleştirir.

Menzil ve şarj

Tam elektrikli sürüş moduna geçin

Şarj, bir şarj edilebilir hibrit araçtan tam olarak yararlanmanız için önemli bir adımdır. Menzil seviyenize göre şarj sürenizi aşağıda hesaplayın.

ŞARJ SÜRESİ

Menzil seviyenize göre şarj sürenizi hesaplayın

Şarj edilebilir hibrit otomobilinizin menzili hava koşulları, hızınız veya sürüş tarzınız gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Hız

Şarj edilebilir hibrit otomobiliniz özellikle sürüş tarzınızdan ve yol koşullarındanetkilenir. Ekonomik sürüş gerçekleştirilmesi veya rejeneratif frenlemenin kullanılması %15'e kadar enerji tasarrufu yapmayı (yani menzil artışı) sağlayan çözümlerdir.

Sürüş tarzı ve yol koşulları

Şarj edilebilir hibrit otomobiliniz özellikle sürüş tarzınızdan ve yolun durumundan etkilenir. Eco sürüş modunun seçilmesi (dört sürüş modu arasında mevcuttur), ekonomik sürüş gerçekleştirilmesi veya rejeneratif frenlemenin kullanılması %15'e kadar enerji tasarrufu yapmayı sağlayan çözümlerdir.

Termal konfor ve ısıtma

Yüksek veya sıfırın altındaki sıcaklıklarda bataryanın, yolcu kabininin soğutulması veya ısıtılması için gerekli enerjiyi de sağlaması gerekir ve böyle bir durumda kış aylarında %35'e kadar daha fazla enerji harcanır. Dolayısıyla şarj edilebilir hibrit otomobilinizin ön iklimlendirmesini (ısıtma veya soğutma) şarj istasyonuna takılıyken gerçekleştirmeniz tercih edilir.

KİŞİYE ÖZEL HİZMETLER

SATIŞ NOKTANIZI BULUN

Mentions légales

¹ Les valeurs de consommation de carburant, d'émissions de CO₂ et d’autonomie indiquées sont conformes à la procédure d’essai WLTP sur la base de laquelle sont réceptionnés les véhicules neufs depuis le 1er septembre 2018. Cette procédure WLTP remplace le cycle européen de conduite (NEDC), qui était la procédure d'essai utilisée précédemment. Les conditions d'essai étant plus réalistes, la consommation de carburant et les émissions de CO₂ mesurées selon la procédure WLTP sont, dans de nombreux cas, plus élevées que celles mesurées selon la procédure NEDC. Les valeurs de consommation de carburant, d'émissions de CO₂ et d’autonomie peuvent varier en fonction des conditions réelles d’utilisation et de différents facteurs tels que : la fréquence de recharge, le style de conduite, la vitesse, les équipements spécifiques, les options, les types de pneumatiques, la température extérieure et le confort thermique à bord du véhicule. Veillez à vous rapprocher de votre point de vente pour plus de renseignements. Plus d’informations ici