E-TENSE

Hibritin güç ve konforu

YOĞUN SÜRÜŞ KEYFİ

DS 9, pureTech turbo beslemeli benzinli motor ile elektrik motorunun birleşimi ile 250 beygir gücü üreten ve WLTP koşullarına göre yaklaşık 50 kilometre tamamen elektrikli sürüş menzili sunan E-TENSE hibrit güç ünitesi seçeneğine sahip olacak.

İlerleyen dönemde akıllı dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip olacak 340 beygir gücü üreten E-TENSE hibrit güç ünitesi ise yelpazeye eklenecek.

SÜRÜŞ MODLARI

Sekiz ileri oranlı otomatik şanzımana bağlı olan elektrik motoru, ilk hareketin sağlanması ve 135 km/sa hıza kadar hızlanmaları üstlenebilmesi ile dikkat çeker. Elektrik motoru, seçilen sürüş moduna göre devreye girer.

Elektrikli Sürüş Modu

Elektrikli sürüş modu, motor ilk çalıştırıldığında otomatik olarak seçilir. Bu sayede günlük sürüşlerinizin çoğunluğunun hiç yakıt tüketmeden gerçekleştirilmesini sağlar. Herhangi bir karbondioksit oluşturmadan dikkate değer bir sessizlik ile şaşırtıcı bir performansın keyfine ulaşmak ise size düşer.

DS 9, iç dikiz aynasının arkasında parlak mavi bir LED ışığa sahip olur. Dışarıdan bakıldığında görülebilen bu ışık ile tamamen elektrikli sürüş gerçekleştirmekte olduğunuz belli olur ve eğer şehrinizde sadece elektrikli otomobillere ayrılan bölgeler var ise bu bölgelere erişebilirsiniz.

 

Hibrit Modu
Hangi enerji kaynağı o anda kullanıma en uygun ise E-TENSE güç ünitesinin otomatik olarak seçimini yapmasını sağlar. Tamamen elektrik, tamamen benzin ya da ikisinin birleşimi. Yolcular ise bu enerji geçişlerini hissetmezler. Hibrit modu, esneklik ile verimliliği birleştirir.

 

Spor Modu

Spor modunda DS 9'un performans potansiyelinin tamamının keyfini çıkarırsınız. Gaz pedalı, şanzıman, direksiyon ve süspansiyon tepkileri dinamik bir kullanıma uygun ayarlara geçiş yapar.

FREN ENERJİSİ GERİ KAZANIMI MODU

Yavaşlamak istediğinizde tekerleklerdeki kinetik enerji, elektrik enerjisine dönüştürülür. Bu sayede elektrikli sürüş menzilinizi artırırsınız.

E-SAVE MODU İLE ENERJİ TASARRUFU

Eğer rotanızda tamamen elektrikli sürüş yapmanız gereken ya da öyle sürmeyi tercih edeceğiniz bir kısım var ise, bu mod ile o alana gelene kadar şarj durumunuzu koruyabilirsiniz.

Satış Noktası Bulun