HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS 3 CROSSBACK

SİZİN İÇİN TASARLANAN TEKNOLOJİLER

[cle1: DS Lang:TR]
 

Konforunuz için tasarlanmış olan DS 3 CROSSBACK, günümüzün en gelişmiş teknolojilerini barındırır. Siz yaklaşırken dışarıya çıkıp sizi karşılayan ve uzaklaştığınızda içeri saklanan gizli kapı kolları ile bu teknolojiler dışarıdan başlar.

ADML Proximity

Otomobiliniz Yakınınızdayken Sizi Tanır

ADML PROXIMITY teknolojisi sayesinde otomobilinizi kilitlemek ya da kilitlerini açmak için anahtarlarını çıkartmak zorunda değilsiniz.


DS ACCESS

Otomobilinize erişmenin yeni yolu

Otomobilinize yaklaşırken üç metre kala otomobiliniz sizi tanır ve karşılama aydınlatmalarını yakar. Bir buçuk metre kala otomobil kilitlerini açar ve o ana kadar gizli olan kapı kolları gururla açılarak sizi karşılar.

Uzaklaşırken de prensip benzerdir: İki metre uzaklaştığınızda kapı kolları gizlenir ve otomobil kilitlenir, hem de sizin hiç bir şey yapmanıza gerek olmadan.

Eller serbest çalıştırma sistemi ile daha da fazla konforun tadını çıkarın. DS 3 CROSSBACK'inizin direksiyonuna geçtiğinizde, motoru çalıştırmak veya kapatmak için orta konsolda bulunan Start/Stop düğmesine basmanız yeterlidir.

Siz sürün ya da o kendini sürsün

Son teknoloji ürünü DS DRIVE ASSIST sayesinde uzun yolculukları güvenle gerçekleştirin. 180 km / sa'e kadar aktif olan bu yenilikçi sistem, otomobilinizi şeridinde hassas bir şekilde konumlandırır ve öndeki araca göre hızınızı düzenler.
Trafik yavaşladığında, bu teknoloji aynı zamanda otomobilinizin dur-kalk aşamalarını da yönetir.

Otomatik park sistemi

DS PARK PILOT sistemi sayesinde, direksiyonda veya pedallarda herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan otomobiliniz kendisini park eder.
Park etmek için yapmanız gereken tek şey: Park tuşunu basılı tutun ve çalışmasını bekleyin. Sistemimiz, 30km/saate kadar hızlarda, park boşluğunu algılar, daha sonra, park etmek için gerekli manevrayı gerçekleştirir.

 

*İlerleyen dönemde sunulacaktır.Gözünüzü asla yoldan ayırmayın

Hız, hız sabitleyici / hız sınırlayıcı bilgileri, trafik levhaları okuma, sürüş ve navigasyon yardımları: Seyahat sırasında, sanal gösterge paneli sayesinde, gözünüzü yoldan ayırmadan gerekli tüm verilere erişebilirsiniz.
Savaş uçaklarından ilham alınarak tasarlanan bu teknoloji, gerekli tüm verileri renkli ve görüş alanınızdaki şeffaf bir ekrana yansıtır.

DS GÜVENLİK

Daha güvenli yolculuklar

Göz kamaştırmayan far sistemi

Yeni nesil DS MATRIX LED VISION farlarla,  diğer sürücüleri rahatsız etmeden uzun farlarınız açık bir şekilde gece sürüşü yapabilirsiniz. Sabit ve optimum aydınlatma sağlamak için, bu akıllı farlar, ışık huzmelerini, ön cam üst kamerası tarafından algılanan trafik koşullarına göre otomatik olarak uyarlar.

DS MATRIX LED VISION farlar, kısa farlar için 3 LED modülünden ve aynı zamanda tespit edilen sürüş ortamına bağlı olarak kademeli olarak açılıp kapanabilen 15 özdeş ve bağımsız segmente ayrılmış MATRIX BEAM modülünden oluşur.

Yeni nesil acil fren destek sistemi

Güvenliğinizi ve çevrenizdekilerin güvenliğini sağlamak için aracınızı aktif güvenlik freni acil durum fren sistemi ile donattık. Bir sensör ve ön cam üst kamerası sayesinde, bu sistem yolunuz üzerindeki mevcut engelleri* gece ve gündüz algılar.
Yakın tehlike durumunda, sürücü görsel ve sesli bir sinyalle uyarılır; hala tepki vermezse, otomatik frenleme devreye girer.

* Saptanabilir engeller; yolda (aynı yönde ilerleyen veya hareketsiz olan) kayıtlı araçlar, yayalar, bisikletliler ve motosikletlerdir.

 

Trafik levhalarını algılama teknolojisi sayesinde optimum sürüş konforunun keyfini çıkarın. Bu sistem, yolda bulunan kalıcı ve geçici hız sınırlama işaretlerini okur, daha sonra gösterge panelinizde gösterir ve hız sınırını aşmanızı engellemeye yardımcı olur. Hızınızı tanınan sınırlamaya uyarlamak için regülatör / sınırlayıcı ayar noktasını değiştirebilirsiniz.

Örneğin hava durumuna bağlı bazı durumlarda, bu sistem hızınızı harici şartlara uygun olarak uyarlamak için seyir / hız sınırlayıcı ayar noktasını değiştirme imkânı sunmaktadır. Örneğin, otoyolda yağmur durumunda, önerilen azaltma 130 km / saat yerine 110 olacaktır.

Daha fazla konfor ve güvenlik için, isteğe bağlı trafik levhaları tanıma yardımcısını ekleyebilirsiniz. Okunan işaretler şunlardır: Dur, Girilmez, Sollama yasağı, Sollama yasağı sonu.

Bu işlev, hiçbir koşulda sürücünün dikkatinin veya trafik kurallarına riayetin yerini almayan bir sürüş yardımcısıdır.

DS LOUNGE

Rahatlık ve huzur

SAF VE GÜÇLÜ BİR SES

Hifi teknolojisinin zirvesinde yer alan FOCAL Electra® sistemimiz ile kendinizi yeni bir duygular dünyasına bırakın ve mükemmel ses tanımının tadını çıkarın.

FOCAL Electra® HiFi Ses Sistemi

Çarpıcı saflıkta güçlü bir ses

Uzun bir zamandır beraber çalıştığımız Fransız şirketi FOCAL ile işbirliği içinde, mühendislerimiz ve teknisyenlerimiz, 12 hoparlör ve 515 Watt gücündeki üstün hi-fi ses sistemini geliştirmişlerdir. Mükemmel bir akustik deneyim sunmak için hoparlörler kabin içinde ideal olarak dağıtılmıştır. Ve sonuç: Canlı bir konser sahnesinin en güzel noktasında gibi ses deneyimi.