DS X E-TENSE

DREAM CAR

DS X E-TENSE

2035 RÜYAMIZ

DS X E-TENSE, tasarımcılarının vizyonu doğrultusunda otomobillere tutkuyla bağlı olanlar için bir tüy kadar hafif ve hafif bir meltem kadar sessiz olacak şekilde yaratıldı.

 

2035 yılının otomobilini hayal eden DS Automobiles, sahiplerinin herhangi bir anda ihtiyaç duydukları sürüş modunu seçmelerine olanak tanıyan, iki otomobilin benzersiz bir birlikteliği üzerine kurulmuş asimetrik, üç kişilik bir konsept oluşturdu.

DS X E-TENSE, ASİMETRİK

Yeni teknolojiler sayesinde, otomobilin gövdesi aldığı darbe sonrasında orijinal şeklini geri kazanabilirken, ön ızgara ve DS X E-TENSE'in soğutma kapasitesi, sürücünün dürtülerine uyum sağlıyor. DS LIGHT VEIL ışık perdeleri sayesinde ışık parlaklığı, yolcu, araç ve araç ortamının gereksinimlerine göre ayarlanacak bir işlev tarafından kontrol ediliyor.

OLDUKÇA SIRADIŞI BİR DENEYİM

Kokpite, karbon-fiber vederi ile işlenmiş Elytre kapı ile erişilir. Gözler her bir koltuğun piramitleri andıran mimarisine odaklanırken sürücü, motorsporlarında görüldüğü gibi koltuğa mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Direksiyon simidi, ahşap ve metalin kışkırtıcı bir şekilde bir araya gelmesiyle, her zaman temsil ettiği değerleri korumaya devam ediyor. İki tonlu Milenyum Mavisi ve Lacivert Anilin deri, DS’in olmazsa olmazı haline gelen “İnci Dikişleri" ile tamamlandı. Kokpit, tüm bu ayrıntıların bir araya gelmesiyle beraber sürücülere adrenalin dolu yolculuklarına başlamadan önce eşsiz bir deneyim sunuyor.

RAHATLATICI BİR KOZA

İster tek başınıza, ister ister bir kişi eşliğinde martı kanadı tasarımında yukarı açılan kapıyı kullanarak kozadaki yerinizi alın ve yolculuğunuza başlamaya hazırlanın. Oluşturulan bu asimetrik düzen, cam kubbeyi andıran kapının altında yer alan son derece rahat, havalandırmalı ve masajlı koltuğu sırtınızı kanatlarını açmış bir kuşunki  gibi esneklik katacak. Otonom modla seyahat etmek farklı duyularınızı da harekete geçirerek size bambaşka bir sürüş deneyimi sunacak. Otomobilin içi, dinleme zevkini en üst seviyeye çıkartacak FOCAL imzalı, ortamı tamamen sarmalayan “Acoustic Bubble” sistemiyle donatıldı. Gösterge paneli, kendini bir müzik akışı jeneratörüne dönüştürüyor: Gerçek zamanlı olarak ayarlanan ses  dalgaları, dinleyicilerin hareketlerine uyum sağlıyor.

BİR RÜYA GERÇEK OLUYOR

DS X E-TENSE, ilk yolcuğu için Fransa Hava Kuvvetleri gösteri ekibi ile bir araya geliyor.

“İlk Tur”

Avant-garde teknoloji, Fransız tasarımının büyüsüyle bir araya geldi. DS X E-TENSE’in Fransa Hava Kuvvetleri gösteri ekibi ile atacağı ilk turu sakın kaçırmayın!