HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

YENİ ENERJİ VE E-TENSE ÇAĞI

Paris, Santiago, Marakeş, Hong Kong, Sidney ve Dünya’nın her yerinde benzeri görülmemiş bir görevi üstlendik: Gezegenimizi kurtarmak. Dünya’ya bundan böyle bir ticari eşya gibi davranılmamalı, bu bir gerçek. Gezegenimizi yeniden mükemmelleştirmek için bir adım daha fazlasının atılması gerektiğini biliyoruz ve biz bu gerçekle yüzleşiyoruz.

 

Motor sporları dünyası şimdiden harekete geçti bile. Kariyerimin dönüm noktasındayken, kendimi tamamen Formula E’ye adamaya karar verdim. Otomotiv endüstrisi, değişime ön ayak olmak için önemli bir role sahip. Bu yöndeki kararımız, spor etkinliklerini akıllıca yürütmenin mükemmel bir örneği. Eğer daha önce herhangi bir yarışımızı izlemediyseniz, size en az birini izlemenizi öneriyor ve hayal kırıklığına uğramayacağınızı garanti ediyorum.

Formula E ile, yalnızca bir pilot olmanın ötesinde bir istek ile anlaştım. 2017’den bu yana 2017’den bu yana Formula E, beni “Sürdürülebilir Gelişim Elçisi” olarak adlandırıyor. Bu bağlamda Paris’te 2024’te gerçekleşecek Olimpik Oyunlar gibi birçok önemli etkinlikte rol alacak bir konsorsiyumla beraber çalışıyorum. Bugünden itibaren ise, DS Automobiles’in yeni enerji kaynaklarını değerlendirme üzerine çalışan E-TENSE projesinde aktif rol alıyorum.

 

Son 10 yılda yüksek teknolojili elektrik motorları arkasında gerçekleştirilen araştırma ve geliştirmenin, mobilite hizmetlerinin tamamını doğrudan etkilediğini biliyoruz. Bugün, daha hafif ve verimli bataryalar sayesinde yüzlerce kilometrelik yolları elektrikle alabiliyoruz.

 

Bataryaları sorgulamaya devam edenlere verebileceğim tek cevap ise; bunların şu an kullanabileceğimiz en verimli ve geri dönüşüme en uygun teknoloji olduğunu söylemek olur. Otomotiv tarihi boyunca bundan daha verimli bir dönem yaşamadık. Gelecekte daha iyi çözümler üretebilir miyiz? Umarım üreteceğiz. Ve bu nedenle de gelişimi sürdürmeye devam etmek zorundayız.

 

Sürdürülebilir gelişim, hepimizin omuzlarındaki bir sorumluluktur. Ben, 4 Mart’ta Cenevre’de Yeni Enerji ve E-TENSE Çağı Zirvesi’nde yer alacak ve DS Automobiles CEO’su Yves Bonnefont ve konusunda ileri gelen bir çok uzman ile fikirlerimizi tartışma fırsatı bulacağım.
Şimdi, hepimiz için kendi üzerimize düşeni yapma zamanı!

Jean-Eric Vergne