HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS AUTOMOBILES ve TECHEETAH ORTAKLIĞA İMZA ATTI

Paris, 3 Ağustos 2018

ABB FIA Formula E Şampiyonası’nda serilerin otomobil üreticilerine açılmasından bu yana yer alan DS Automobiles, 2018/19 sezonundan itibaren TECHEETAH ile birlikte yeni otomobili “DS E-TENSE FE 19” ile boy gösterecek.

Ortaklıkla birlikte markanın Virgin Racing ile yer aldığı elektrikli sokak yarış serilerindeki serüvenin ilk kısmının sonu anlamını da taşıyor: Ortaklık boyunca beş zafer, üç en hızlı tur, altı podyum ve altı “pole position” derecesi elde edildi. DS Virgin Racing, geçtiğimiz üç sezonda Takımlar kategorisinde iki kez ilk üçte yer almayı başarmıştı. Yeni takım, 15 Aralık'ta Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde yapılacak 5. sezonun açılış yarışından önce, 1 Ekim 2018'de tanıtılacak.

2018/2019 tarihinden itibaren, Formula E yarışlarının süresi 45 dakika artı bir tur olacak ve yarış ortasında araba değişimi yapılamayacak.
Gelecek sezonun tek kişilik araçları önemli ölçüde revize edilmiş tasarım ve aerodinamik özelliklere sahip. Araç, tamamen üretici tarafından geliştirilen 250 kW’lık elektrik motoru tarafından desteklenirken, enerji yönetimi bakımından şampiyonanın önemli parçalarından biri olmaya devam edecek.

DS Performance Direktörü Xavier Mestelan Pinon konuyu şöyle değerlendiriyor: 

“Birlikte geçirdiğimiz üç harika sezon için Virgin Racing'e teşekkür ederiz. Formula E katılımımız, DS Automobiles modellerinin elektriklendirilmesine olan bağlılığının ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor. DS E-TENSE FE 19'un gelişimi, birkaç ay önce, 2018/2019 sezonunun açılış yarışında podyumun en üst noktasına ulaşmak için meydan okumamızla başladı. Kısa bir süre önce 2017/2018 Sürücüler Şampiyonluğu’nu kazanan, takımlar sıralamasında ise ikinci sırada yer alan TECHEETAH ile olan ilişkimiz, tam olarak bu hedefe olan arzumuzu ortaya koyuyor. TECHEETAH'da çalışan kadın ve erkeklerin özelliklerinin tamamen farkındayız ve iki tarafın da mükemmel bir şekilde uyum sağlayacağına ikna oldum.”

TECHEETAH Formula-E Team Başkanı Edmund Chu, ortaklıkla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

“Gen 2 otomobili ile birlikte ABB FIA Formula E'nin yeni çağının kapıları açılırken, DS Automobiles ile birlikte çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. DS, Formula E'de, Sezon 2'den beri şampiyon yetiştirme ve sezonları ilk üçte bitirme konusunda geniş deneyime sahip. Sezon boyunca DS ile zorlu mücadeleler yaptık ve TECHEETAH ilk kez üretici tarafına geçmesiyle beraber padoktaki en iyi takımların deneyim ve uzmanlıklarını bir araya getirmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”