HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS TECHEETAH İÇİN SANTIAGO'DA ZORLU BİR GÜN

DS TECHEETAH, son derece heyecanlı ve olaylı geçen ABB FIA Formula E Santiago E-Prix'ten Jean-Éric Vergne’in yarışı erken bir şekilde terketmesi ve André Lotterer’in puan sıralamasının dışarısında kalmasıyla beraber üzgün bir şekilde ayrıldı.

 

37 derece sıcaklıkta yapılan yarışı sadece 14 otomobil tamamlayabilirken, Santiago E-Prix Formula E’nin şu ana kadarki en sıcak yarışı olarak tarihe geçti. Yarışa P12 ve P14 ceplerinden temiz bir şekilde çıkış yaparak başlayan Jean-Éric ve André, DS TECHEETAH’ın şampiyonluk iddiası için puan peşinde koşmaya başlasalar da maalesef şans her iki pilotun da yanında değildi. Jean-Éric, otomobilinin hasar alması sebebiyle yarışı erken tamamlamak zorunda kalırken, yarışın büyük bölümünü puan ve puanlar için mücadele ederek geçiren André, yarışın tamamlanmasına 5 tur kala yaşadığı teknik sorunlar nedeniyle yarışı 13. sırada tamamlamak zorunda kaldı.

 

Mark Preston, Takım Müdürü: “Maalesef bugün yarış istediğimiz gibi geçmedi. Jean-Éric, otomobilinin aldığı hasarın ardından meydana gelen teknik bir sorun nedeniyle yarışı erken bırakmak zorunda kaldı. André ise yaşadığı teknik sorunlar sebebiyle geri düşerek kazanmak için mücadele ettiği puanları elde edemeden yarışı tamamladı. André’nin otomobili yarışın sonuna doğru aşırı ısınırken, yarışı tamamlayabilmek için hızını azaltmak zorunda kaldı. Bu durumu dikkatli bir şekilde inceleyeceğiz.


“Sıralama grubunda birinci ve ikinci gelmemize karşın yarışa P12 ve P14 ceplerinde başlamak moral bozucu. Takım harika bir iş çıkarıyor ve bunun meyvelerini toplaması gerekiyor. Yine de iki güçlü pilot ve iki adet son derece hızlı otomobilimiz var, bu yüzden Meksika'da mücadele etmeye devam edeceğiz.”


DS Performans Direktörü Xavier Mestelan-Pinon: "Açıkçası bu sonuçtan çok hayal kırıklığına uğradık. Maalesef, yer aldığımız eleme grubunun tozlu bir pistte yarışması yüzünden şoförlerimiz yarışa orta sıralardan başlamak zorunda kaldı. Jean-Éric hızı çok iyi ve enerji tüketimi kontrol altındayken otomobiline zarar veren bir çarpışma yaşayarak yarışı erken bırakmak zorunda kaldı. André ise sıkı bir şekilde mücadele ederek start aldığı P14'ten 7. sıraya kadar yükselirken aşırı ısınma probleminden sonra yavaşlayarak elde ettiği avantajı kaybetti. Bu sorunlardan ders çıkararak, bir sonraki Meksika E-Prix’ine hazır olacağız.

André Lotterer: Bugün işler bizim için pek yaver gitmedi. Sıralama grubunun en tepesinde yer almamıza karşın yarışa 14. cepte başlamak sahip olunan sistemin doğru olmadığını gösteriyor. Sıralamada zirvede yer almak için yoğun bir çaba harcadık fakat pistin en kirli periyotlarından birine denk geldiğimizi de düşünürsek bu durum pek adil görünmüyor.

 

“Sıralamada yukarı tırmanmaya başlamıştım ve etrafımdaki otomobillere göre daha fazla enerji ve hıza sahip olduğum için işler yolunda görünüyordu. Yarışı 5. sırada bitirmeyi hedeflesem de yüksek sıcaklık sebebiyle yaşadığım güç kesintisi yavaşlamama neden oldu. Özellikle bugün sahip olduğumuz potansiyeli düşündüğümüzde yarıştan puansız bir şekilde ayrılmak son derece üzücü. Yarış boyu yaşadığımız sorunları dikkatlice ele alarak Meksika’daki bir sonraki yarışta kendimizi göstereceğiz.”

Jean-Eric Vergne: “Bugün takım olarak çok iyi bir iş çıkardık. Sıralama turlarını ilk sırada tamamlamama rağmen yarışa pistteki gelişmeler sebebiyle 12. sırada başlayabildim. Yarış esnasında atak yapmaya başlamaya hazırlanırken arkadan darbe alıp, önümde yer alan otomobile çarptım. Bu noktadan sonra işler yolunda gitmedi ve yarışı erken bırakmak zorunda kaldım.

 

Takımda herkes sıkı bir şekilde çalışıyor ve büyük hedeflerle geldiğimiz Meksika’dan elimiz boş dönmek son derece üzücü. Meksika’ya bir dahaki sefere daha büyük hedeflerle geleceğiz.”