HABERLER

FORMULA E LİDERİ DS TECHEETAH,
ANDRÉ LOTTERER’İN ULUSAL YARIŞI İÇİN BERLİN’E GİDİYOR

FIA ABB Formula E Şampiyonasının lideri olan DS TECHEETAH, 2018/2019 takviminin 13 yarışının dokuzuncusunun ardından 38 puan önde. Monako’da, Jean-Éric Vergne bu yıl iki kez yarış kazanan ilk pilot olarak pilotlar sıralamasında birinciliğe oturdu. Takım arkadaşı André Lotterer ikinci olurken Avrupa voestalpine yarışlarında liderliğini korudu.

DS TECHEETAH, JEAN-ÉRIC VERGNE İLE
MONAKO'DA MUHTEŞEM BİR ZAFERE İMZA ATTI

ABB FIA Formula E 2018/2019 Şampiyonasının dokuzuncu ayağında ilk cepten start alan DS TECHEETAH pilotu Jean-Éric Vergne, Monte Carlo’da damalı bayrağı gören ilk pilot olurken, takım arkadaşı Monako’dan yedincilikle ayrıldı. DS TECHEETAH böylece şampiyonadaki liderliğini pekiştirmiş oldu.

DS TECHEETAH, MONAKO’DA ŞAMPİYONA LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRMEYİ HEDEFLİYOR

ABB FIA Formula E 2018/2019 Sezonunun dokuzuncu yarışı 11 Mayıs 2019’da Monako’da koşulacak. DS TECHEETAH, yarışa Takımlar kategorisinin lideri olarak girerken pilotlar André Lotterer ve Jean-Éric Vergne de Pilotlar kategorisinde ikinci ve altıncı sırada yer alıyor.

DS TECHEETAH, PARİS’E LİDER OLARAK GELDİ VE YİNE LİDER AYRILDI
ANDRÉ LOTTERER PARİS’TE İKİNCİ OLDU

Paris, 27 Nisan 2019

Paris E-Prix yarışının dördüncüsü ve DS Automobiles'in ev sahibi yarışı ABB FIA Formula E Şampiyonası tarihinde ilk kez ıslak zeminde bir yarışa sahne oldu. DS TECHEETAH, Fransa başkentinin sokaklarında başarılı bir yarış çıkarttı. 

DS TECHEETAH, MARKALAR KLASMANINDA LİDERLİĞE YÜKSELDİ

Roma, 13 Nisan 2019

DS TECHEETAH, performansıyla 2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonası’na damgasını vurmaya devam ediyor. André Lotterer'in ilk cepten start aldığı ve ikinci olarak tamamladığı Roma E-Prix'sinden elde ettiği kıymetli puanlarla, DS TECHEETAH şampiyonanın Markalar Klasmanında liderliğe yükselti. 

DS PERFORMANCE, ÇİN’DE ELDE ETTİĞİ ZAFERİN ARDINDAN
FORMULA E 2019/2020 SEZONU HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

DS Performance E-TENSE teknolojisi, elektrikli yarış şampiyonasının üreticilerin katılımına açılmasından bu yana geçen dört sezonda dünya çapında önemli zaferler kazandı. Yeni nesil Gen2 otomobiller, Formula E’nin beşinci sezonu için tanıtılması ardından, şampiyonada yer alan tek Fransız üretici olan DS TECHEETAH, bu sezon da iddialı ekiplerden biri olacak.

DS TECHEETAH VE JEAN-ERIC VERGNE,
SANYA E-PRIX'SİNİ KAZANDI

Sanya, 23 Mart 2019

DS TECHEETAH pilotu Jean-Eric Vergne, Çin'deki Sanya E-Prix zaferi ile 2018/2019 ABB FIA Formula E sezonundaki ilk galibiyetini kutluyor. Jean-Éric’in 1’inci tamamladığı Sanya E-Prix’sinde takım arkadaşı André Lotterer 4’üncü oldu. Çin’den alınan puanlarla DS TECHEETAH Takımlar Klasmanında 3’üncü olurken Jean-Éric ise Pilotlar Klasmanında 3’üncü sırada yer aldı.

DS TECHEETAH, HONG KONG’DA GÖSTERDİĞİ PERFORMANSA KARŞIN
İSTEDİĞİ SONUCU ELDE EDEMEDİ

Hong Kong, 10 Mart 2019

ABB FIA Formula E 2018/2019 sezonunun beşinci etabı Hong Kong Limanı’nda düzenlenirken, şampiyona tarihinde ilk defa ıslak pistte gerçekleşirken yarış, aynı zamanda şu ana kadar düzenlenen 50. yarışı olma özelliğini de taşıyor. Bölgesel yağışlar, sabah antrenman ve eleme seansları boyunca padok alanında etkisini hissettirirken, her iki DS TECHEETAH pilotu da ikinci eleme grubunda yer aldı. 

YENİ ENERJİ VE E-TENSE ÇAĞI

Paris, Santiago, Marakeş, Hong Kong, Sidney ve Dünya’nın her yerinde benzeri görülmemiş bir görevi üstlendik: Gezegenimizi kurtarmak. Dünya’ya bundan böyle bir ticari eşya gibi davranılmamalı, bu bir gerçek. Gezegenimizi yeniden mükemmelleştirmek için bir adım daha fazlasının atılması gerektiğini biliyoruz ve biz bu gerçekle yüzleşiyoruz.

DS TECHEETAH, MEXICO CITY E-PRIX’DE ÇARPICI BİR YARIŞ ÇIKARDI

Mexico City, 16 Şubat 2019

Aksiyonla dolu bir ABB FIA Formula E Mexico City E-Prix yarışını André Lotterer 5. pozisyonda, Jean-Éric Vergne de 13. pozisyonda bitirdi. Yarışa 8. ve 12. ceplerden başlayan DS TECHEETAH pilotlarının tek bir hedefi vardı: olabildiğince çok puan almak için basamakları tırmanmak.

DS TECHEETAH İÇİN SANTIAGO'DA ZORLU BİR GÜN

Santiago, 26 Ocak 2019

DS TECHEETAH, son derece heyecanlı ve olaylı geçen ABB FIA Formula E Santiago E-Prix'ten Jean-Éric Vergne’in yarışı erken bir şekilde terketmesi ve André Lotterer’in puan sıralamasının dışarısında kalmasıyla beraber üzgün bir şekilde ayrıldı.

DS TECHEETAH ŞAMPİYONADAKİ LİDERLİĞİNİ GÜÇLENDİRİYOR

15 Ocak 2019

2019 ABB FIA Formula E Marakeş E-Prix yarışına, ikinci pozisyondan start alan Jean-Éric Vergne’nin ilk virajdaki cesur hamlesi damgasını vurdu. DS Techeetah pilotunun bu cesur hamlesi istediği gibi sonuçlanmadı ve aracı spin attı. Bu talihsizlik karşısında araç sıralamasında sonunculuğa düşen Formula E Şampiyonu ünvanlı pilot, hızını kesmeden ve ses getiren  bir dönüş ile yarışı 5’inci sırada tamamladı.

DS TECHEETAH, 2018/2019 ABB FIA FORMULA E ŞAMPİYONASININ
MARAKEŞ AYAĞINA LİDER OLARAK BAŞLAYACAK

8 Ocak 2019

DS TECHEETAH ekibi 2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonasının ilk yarışı olan Suudi Arabistan’da iyi bir başlangıç yapmıştı. Formula E şampiyonu Jean-Éric Vergne'ın DS E-TENSE FE19'u bitiş çizgisini geçen ikinci pilot olurken, takım arkadaşı Andre Lotterer ise sezonun ilk yarışını 5’inci olarak tamamladı. Böylece DS TECHEETAH üreticiler klasmanında 29 puanla liderlikle sezona başlamış oldu. Ekip 12 Ocak tarihinde Fas’ın Marakeş kenti caddelerinde koşulacak olan bir sonraki ayak için bütün hazırlıklarını sürdürüyor.

DS TECHEETAH, 2018/2019 ABB FIA FORMULA E ŞAMPİYONASINA HIZLI BAŞLADI:
İLK AYAK SONRASINDA ÜRETİCİLER KLASMANINDA LİDER

15 Aralık 2018

2018/2019 ABB FIA Formula E Şampiyonasının ilk ayağı Suudi Arabistan’da koşuldu. Heyecan dolu bir yarışın ardından Formula E şampiyonu Jean-Éric Vergne'ın DS E-TENSE FE19'u bitiş çizgisini geçen ikinci araç olurken, takım arkadaşı Andre Lotterer ise sezonun ilk yarışını 5’inci olarak tamamladı. Böylece DS TECHEETAH üreticiler klasmanında 29 puanla liderlikle sezona başlamış oldu.

DS TECHEETAH, DS E-TENSE FE19 İLE PİSTE ÇIKMAYA HAZIR

12 Aralık 2018

ABB FIA Formula E Şampiyonası'nın 5. Sezonu 15 Aralık Cumartesi günü start alacak. Dünyanın dört bir yanındaki taraftarlar, 22 yeni Gen2 otomobili, yeni pistlerleri, yeni kuralları ve şampiyonaya dahil olan yeni pilotları izleyecekler.

DS TECHEETAH, AD DIRIYAH E-PRIX’TE SEZON İÇİ TEST SÜRÜŞÜNÜ
TATIANA CALDERON’UN GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİ DUYURDU

Versay, 20 Kasım 2018

DS TECHEETAH, Tatiana Calderon’un Krallık’ta düzenlenecek açılış E-Prix’inin ardından 16 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın ev sahipliği yapacağı Ad Diriyah’ta DS E-TENSE FE19’u test edeceği için son derece mutlu olduğunu duyurdu.

VERSAY FABRİKASI AÇILIRKEN,
JEAN-ÉRIC VERGNE VE ANDRÉ LOTTERER PİLOTLUĞA DEVAM EDİYOR

Versay, 1 Ekim 2018

TECHEETAH ve DS Automobiles arasındaki ortaklık, Fransa'nın Versay şehrinde yapılan yeni fabrika açılışıyla tüm dünyaya tanıtıldı.

DS TECHEETAH, 2018/2019 sezonunda yarışacak pilotların ve yönetim ekibinin tanıtımını yeni merkez ofiste gerçekleştirirken, aynı etkinlikte DS E-TENSE FE19 modelini de ilk kez resmi olarak gözler önüne serdi.

DS AUTOMOBILES ve TECHEETAH ORTAKLIĞA İMZA ATTI

Paris, 3 Ağustos 2018

BB FIA Formula E Şampiyonası’nda serilerin otomobil üreticilerine açılmasından bu yana yer alan DS Automobiles, 2018/19 sezonundan itibaren TECHEETAH ile birlikte yeni otomobili “DS E-TENSE FE 19” ile boy gösterecek.

 

DS Virgin Racing 2017/2018 Formula E sezonu için yeni otomobilinin örtüsünü kaldırıyor.

DS Virgin Racing, Hong Kong'daki ilk toplantıdan birkaç gün önce DSV-03'ün üzerindeki perdeyi kaldırarak, 2017/2018 Formula E Şampiyonası sezonuna başlangıç yaptı. Bu olay disiplin içersindeki ekibin ilk zaferinin yıldönümü ile çakıştı.

100% elektrikli elektrikli tek kişilikli araç, gövdede bazı ayarlamalar yaparak mor, kırmızı ve gümüş renklerinde geleneksel renklerle gösteriliyor. Karoserisi altında DS Performansı uzmanları, otomobilin ve verimliliğinin yeni bir yazılım yönetimi ile optimizasyonu üzerinde çalıştılar

2016/2017 Sezonunda Öne Çıkanlar

DS Virgin Racing ekurisinin Formula E üçüncü sezonunun en güzel anlarını resimlerde tekrar yaşayın.

 

Aksiyonun ortasına dalın ve 2016/2017 Formula E Şampiyonasının kıvrımlarını ve dönüşlerini yeniden keşfedin.