HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

DS TECHEETAH’DAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK! TAKIM, HEM TAKIMLAR HEM DE PİLOTLAR ŞAMPİYONASINI KAZANDI. ANTONIO FELIX DA COSTA, 2019/2020 ABB FIA FORMULA E ŞAMPİYONU OLDU!

09 Ağustos 2020

Turnuvanın dokuzuncu etabında DS TECHEETAH takımı Tempelhof’da arka arkaya iki kez hem Takımlar hem de Pilotlar şampiyonasını kazanarak çifte zafer ilan etti. Antonio Félix Da Costa 2019/2020 ABB FIA Formula E Şampiyonu olurken takım arkadaşı Jean-Éric ise yarışı kazandı.

 

DS TECHEETAH takımı toplamda 236 puan ve 115 puan alırken, Antonio Félix Da Costa sırasıyla 156 puan ve 76 puan alarak turnuvanın bitmesine iki yarış kala şampiyonluklarını ilan etti. Jean-Éric Vergne ise, 12 ve 13 Ağustos’ta düzenlenecek son iki final yarışına şampiyona ikincisi unvanıyla katılacak.

Jean-Éric Vergne, P1: “Antonio’nun kazanmasına çok sevindim. Mükemmel iş çıkarttı, zaferi hak etti. Antonio’ya selam olsun! Tüm ekibe ve bizimle birlikte çok ama çok çalışan herkese teşekkür ederim. Hep daha iyi olmak, takımı bir adım öne taşımak üzere birbirimize omuz verdik. Bugün, Pilotlar şampiyonasını art arda üçüncü kez kazanmakla beraber Takımlar şampiyonasını da kazandık. Umarım bu inanılmaz takımla mücadele etmeye gelecekte de devam ederim.”

Antonio Félix Da Costa, P2: “Ömrümde bir sürü yarış kazandım ama daha önce hiç FIA şampiyonası kazanmamıştım. Kariyerlerinin zirvesindeki 24 pilotla yarıştım. Bu yüzden bugün şampiyon olmak inanılmaz geliyor. DS TECHEETAH ekibine katılana kadar kendimi çalışkan biri sanırdım. Takıma ilk katıldığım hafta ‘neden bu kadar çok yarış kazandığınızı şimdi anladım’ demiştim. Jean-Éric Vergne de inanılmaz bir takım arkadaşı. Şampiyonluğu hak etti. O kadar yardım etti ki bana, o olmasaydı, takım olmasaydı ne yapardım bilmem. Takımdaki herkese çok teşekkür ederim. Hepiniz harikasınız.”