HİZMETİNİZDEYİZ, HEP YAKININIZDAYIZ

 

DS STORE ve DS SERVICE noktalarımız randevu ile hizmet vermektedir.

DETAYLI BİLGİ

Antonio, DS E-TENSE FE20 ile Berlin‘de zafere koşuyor

İlk Berlin E-Prix’si benzersiz bir yarışa sahne oldu. Antonio Felix Da Costa ilk cepten start aldığı yarış boyunca liderliğini korurken motorsporları tarihinin en heyecan verici finalinin ilk yarışında damalı bayrağı gören ilk pilot oldu ve 30 puan alarak şampiyonadaki liderliğini pekiştirdi.

 

ABB Formula E, Almanya'nın başkenti Berlin’de dokuz güne yayılan altı yarışlık final ile daha önce hiç yapılmamış bir şeyi hayata geçiriyor. Hem pilotlar hem de takımlar, üç farklı pistte gerçekleşecek olan yarışlarda yoğun baskı altında olacaklar.

 

DS TECHEETAH, Antonio Felix Da Costa ve Jean-Éric Vergne'in sıralama turlarında ön sırayı kapatmasıyla yarışa harika bir başlangıç yaptı. Yarışa ilk cepten başlayan Antonio yarışı kazanırken, takım arkadaşı Jean-Éric, Saldırı Modu Bölgesinde etkileyici bir performans sergilemesine rağmen yaşadığı kaza nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Bu sonuç Antonio'ya 41 puan farkla pilotlar ve DS TECHEETAH takımına 36 puan farkla takımlar klasmanında liderliği getirdi. Ancak şampiyonanın bitmesine beş yarış daha var ve bu da her şeyi değiştirebilir.

 

Bugünkü yarışı saat 19: 00’da (CEST) (Türkiye saatiyle 20:00’de) izleyebilirsiniz.

Antonio Felix Da Costa, P1:

“Çok minnettarım. Daha önce arkalarda birçok yarış yaşadım. Bu, bana çok tecrübe kazandırdı ama aynı zamanda liderlik için ciddi bir arzu uyandırdı. Bu nedenle elde etmiş olduğum zafer nedeniyle biraz şaşkınım. Ama bugünü asla unutmayacağım. Şampiyonanın en iyi yarış otomobillerinden birine sahibiz. DS mükemmel bir güç-aktarma organına sahip ve takım bana ve Jean-Éric’e çok şey kattı, bizleri çok iyi destekledi. İfade edebileceğim tek şey; elde ettiğimiz bu zafer için herkese şükran duymak. Önümüzde tamamlamamız gereken beş yarış daha var. Lideriz ve çok fazla puana sahibiz. Böyle bir ekiple birlikte olduğum için çok mutluyum.”

 

Jean-Éric Vergne, DNF:

“Yarışa çok iyi bir başlangıç yaptık. Sıralama turları gerçekten de harikaydı ve yarış otomobilinde kendimi harika hissettim. Sıralama turlarında ilk iki sırayı kapatmak ve yarışa önde başlamak harika bir duyguydu. Aslında podyuma da iki otomobil ile çıkmış olmalıydık. Bu nedenle ben ciddi bir hayal kırıklığı yaşadım. Ama iyi haber şu ki, önümüzde beş yarış daha var. Bir sürü puanımız da var. Çok daha kötü bir konumdan buralara geldim. Şampiyona henüz bitmedi.”

 

 

Mark Preston, DS TECHEETAH Team Sorumlusu:

“Bu ekip beni her defasında tekrar tekrar şaşırtmayı başarıyor. Aslında 158 gündür yarışlardan uzağız. Ama ekip sanki her gün yarışıyormuş ve bu süre boyunca başka hiçbir şey yapmamış gibiydi. Sıralama turlarındaki performansla yarışa ilk iki cepten başlamış olmak harikaydı. Aslında podyumda da ilk iki sırada olmalıydık. Bunlar önümüzdeki beş yarış için olumlu işaretler. Ne yazık ki takım arkadaşıyla birlikte yarışa iyi bir başlangıç yapan Jean-Éric Vergne için sonuç beklediğimiz gibi olmadı. Ama kalan yarışlarda elinden geleni yaparak çok iyi puanlar toplayacağından eminiz. Sergilemiş olduğu performans ve bu zafer için Antonio'ya tebrikler. Formula E’deki ve bizimle birlikte takımdaki ikinci zaferi. Herkese tebrikler.”

 

Xavier Mestelan Pinon, DS Performance Direktörü:

“Antonio altı yarışlık serinin ilkinde muhteşem bir performans sergiledi. Yarışa ilk cepten başladı ve tüm yarışı lider götürerek zafere ulaşan isim oldu. Şampiyonanın hem pilotlar hem de markalar klasmanındaki zaferimiz açısından mükemmel bir senaryo. Elbette Jean-Eric'in podyumda bitirmesini beklerken yarış dışı kalması nedeniyle hayal kırıklığına uğradık. Bunu analiz edip sonraki yarış için daha da güçleneceğiz. Buradaki önemli nokta, DS E-TENSE FE20’nin pistin, sıralamanın ve yarışın en hızlı otomobili olması. Bu, önümüzdeki yarışlarda da önemli olmaya devam edecek.”

 

Berlin / 6. Sezonun son dört yarışı için program:

 

  • 8 ve 9 Ağustos 2020 (geleneksel yerleşim)
  • 12 ve 13 Ağustos 2020 (yeni yerleşim)