KÜRESEL ISINMAYA KARŞI MÜCADELE: AVRUPA'NIN LİDER ÇOKLU ENERJİ KULLANIMI SUNAN PREMIUM MARKASI DS AUTOMOBILES

13 Temmuz 2020

2015 yılında markanın lansmanında benimsenen elektrik enerjisine geçiş stratejisi doğrultusunda ilerleyen DS Automobiles, Avrupa'da en düşük CO2 emisyonuna sahip çoklu enerji kullanımı sunan premium markaları arasında çoktan sınıf liderliğine yerleşti. %100 elektrikli DS 3 CROSSBACK E-TENSE ve 300 beygir gücünde, dört teker çekişli şarj edilebilir hibrit DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 öncülüğünde yol alan DS Automobiles, 2020’nin ilk altı ayı içerisinde ortalama 80 g/km'den daha az CO2 emisyonuna ulaştı.

DS Automobiles kendini tamamen enerji değişimine adadı. Formula E'de DS TECHEETAH ve Jean-Éric Vergne tarafından kazanılan dünya şampiyonluklarından edinilen deneyimlerle, E-TENSE serisi, özellikle günümüzde hareketli olan seçkin elektrikli araç pazarındaki referans noktasıdır. Mevcut rakiplerin sektördeki uzmanlığı, markayı hem müşterilerin yararına olacak şekilde hem de CO2 emisyonlarında azalma amacı güden rekabetçi teknik kararlar almaya itti.

2019 yılından bu yana, DS 3 CROSSBACK ve DS 7 CROSSBACK Avrupa pazarlarında elektrikli modelleri ile de sunuluyor. DS 9 sedan, piyasaya çıktıktan sonra Avrupa pazarlarında 225 ila 360 beygir gücü arasında bir dizi şarj edilebilir hibrit güç ünitesi seçeneği sunacak.

Çoklu enerji kullanımı sunan premium markalar segmentinde, DS Automobiles yılın ilk yarısında ortalama 79,9 g/km CO2 salınımı ile en üst sırada yer alırken, başka hiçbir premium üretici 110 g/km sınırının altına inemedi.

Bu performans, DS 3 CROSSBACK ve DS 7 CROSSBACK'in tasarımının yönünü belirleyen, araştırma ve geliştirme konusundaki sıkı çalışmanın sonucudur. Çok-enerjili platformundaki bu verimliliğin özünde, araçları kendi segmentlerinin liderliğine taşıyan üstün teknoloji ve azaltılmış kütle yatmaktadır.

Aynı günlük kullanım şartlarında olduğu gibi, Formula E’nin son şampiyonu ve 2019/2020 sezonunun halihazırdaki birincisi olan DS Automobiles, her alanda liderliğini kanıtlıyor.